RB Lipsk pogrzebało nadzieje na mistrzostwo. Porażka "Byków" z FC Koeln

Pressfocus/Xinhua
Autor: Adam Kłos 20 kwi 2021 | 20:24
RB Lipsk poniosło kolejną porażkę w lidze. Tym razem podopieczni Juliana Nagelsmanna przegrali 1:2 z FC Koeln.
W pierwszej połowie "Byki" przeważały, ale brakowało im skuteczności. Dominacja w zakresie posiadania piłki i liczby strzałów nie przełożyła się na prowadzenie. Sytuacje marnowali m.in. Emil Forsberg czy Christoper Nkunku. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Druga połowa rozpoczęła się z przytupem. Defensorzy z Lipska popełnili serię fatalnych błędów w kryciu, co skrzętnie wykorzystali rywale. Jannes Horn dograł z lewego skrzydła do Jonasa Hectora, który podłączył się do ataku i pokonał Petera Gulacsiego.
"Bykom" udało się doprowadzić do remisu za sprawą Amadou Haidary. Malijczyk mocnym strzałem doprowadził do wyniku 1:1, który jednak nie utrzymał się zbyt długo.
Po chwili Koeln zadało jednak drugi cios. Znakomita akcja kombinacyjna, w której piętą zagrał Ondrej Duda, została sfinalizowana przez Hectora. Koeln wygrało 2:1.
Lipsk nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale raczej nie ma już szans na dogonienie Bayernu, który zgromadził siedem punktów więcej. Koeln jest siedemnaste.

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN