Real Madryt coraz bliżej mistrzowskiego tytułu! Wymęczona wygrana "Królewskich" z Getafe [WIDEO]

Real Madryt nie bez problemów wygrał z Getafe w meczu 33. kolejki Primera Division. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 (0:0).
"Królewscy" do tej pory pewnie kroczyli po mistrzowski tytuł. Po wznowieniu rozgrywek La Liga nie zaliczyli żadnej wpadki i zdołali wyprzedzić w tabeli FC Barcelonę. Dziś podopieczni Zinedine'a Zidane'a mogli odskoczyć odwiecznym rywalom aż na cztery punkty. Warunek był jeden - zwycięstwo z Getafe.
Od pierwszych minut spotkania Real Madryt stanął przed trudnym zadaniem. Goście skutecznie się bronili, a "Królewscy" nie potrafili zagrać nieszablonowo.
Przed przerwą najlepszą okazję w miał Vinicius. Brazylijczyk dostał piłkę od Mendy'ego i oddał strzał. David Soria popisał się jednak znakomitą interwencją i nie dał się pokonać. Golkiper Getafe po chwili znów błysnął, gdy uderzył Isco.
W drugiej połowie przyjezdni realizowali swój plan i nawet mogli wyjść na prowadzenie. Courtois źle wybił piłkę, ta wylądowała pod nogami Maty. Hiszpan od razu przymierzył, ale futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.
Zinedine Zidane próbował pobudzić swoich podopiecznych do walki. Francuz wprowadził na boisko Valverde, Rodrygo i Asensio, ale efektu to nie przyniosło.
W kolejnych minutach "Królewscy" przycisnęli rywali. Piłkarze Getafe byli jednak zdyscyplinowani w defensywie i nie popełniali większych błędów. W 78. minucie to się zmieniło. W polu karnym faulowanym był Carvajal. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Sergio Ramos. Jak się okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu.
Real Madryt po dzisiejszej wygranej ma na koncie 74 punkty i wyprzedza Barcelonę o cztery "oczka". Obie ekipy mają do rozegrania jeszcze po pięć spotkań.
Daniel Makarewicz02 Jul 2020 · 23:56