Real Madryt nowym liderem La Liga. "Królewscy" uporali się z Betisem, Carvajal bohaterem [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 28 sie 2021 | 23:55
Real Madryt pokonał Betis w ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki "La Liga". Jedyną bramkę zdobył w 61. minucie Dani Carvajal. Dzięki zwycięstwu podopieczni Carlo Ancelottiego przynajmniej na razie są liderami tabeli.
Szkoleniowiec "Królewskich" w sobotę zdecydował się na posadzenie na ławce rezerwowych Edena Hazarda. Zamiast Belga w wyjściowej jedenastce znalazł się Vinicius, który znakomicie prezentował się w dwóch poprzednich spotkaniach.
Od początku w Sewilli sporo się działo. Już w piątej minucie na skraju pola karnego znalazł się Karim Benzema, ale jego mocne uderzenie było minimalnie niecelne.
W odpowiedzi z rzutu wolnego przymierzył Nabil Fekir. Thibaut Courtois musiał mocno się wysilić, ale udanie interweniował. Później zdecydowanie więcej niż klarownych sytuacji było dyskusji i żółtych kartek.
W końcówce pierwszej połowy arbiter miał trudności, aby zapanować nad boiskowymi wydarzeniami. Niewiele jednak brakowało, aby Betis schodził na przerwę przy prowadzeniu. Courtois popisał się dobrą interwencją po strzale Juanmiego.
Ostatecznie w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli. W drugiej części spotkania Miguel Gutierrez znakomicie wypatrzył Viniciusa, lecz Brazylijczyk spudłował w dobrej sytuacji.
W 61. minucie Betis stanął przed dużą szansą na gola. Fatalnie zmarnował ją jednak Juanmi, podając pod nogi rywala. A Real błyskawicznie wyprowadził zabójczą kontrę.
Vinicius z linii końcowej wycofał piłkę do Benzemy, Francuz wypatrzył niepilnowanego Daniego Carvajala, który uderzeniem z pierwszej piłki dał "Królewskim" prowadzenie.
Z biegiem czasu gospodarzom brakowało już nieco sił, aby sprawić problemy Realowi. Ekipa z Madrytu miała natomiast szanse na podwyższenie wyniku, lecz minimalnie pomylił się Marco Asensio, a w bramkarza trafił Eden Hazard.
W ostatniej akcji spotkania, w 97. minucie, Betis omal nie doprowadził do remisu. Montoya uderzył jednak zbyt lekko, aby zaskoczyć dobrze ustawionego golkipera gości.
Ostatecznie wynik już się nie zmienił - Real wygrał 1:0 i przynajmniej chwilowo awansował na pozycję lidera La Liga. "Królewskich" w tej kolejce może wyprzedzić jeszcze lokalny rywal, Atletico.
0 - 1
28 sie 2021 | 22:00 (zakończony)

Przebieg meczu

43'
M. Gutiérrez
44'
S. Canales
77'
77'
E. Hazard
(V. Junior)
80'
E. Hazard
82'
(S. Canales)
83'
(M. Gutiérrez)
90'
1'

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI