Real Madryt o krok od wielkiego transferu. Liverpool miał zostać pokonany przez hiszpańskiego hegemona

Real Madryt o krok od wielkiego transferu. Liverpool miał zostać pokonany przez hiszpańskiego hegemona
Cordon Press /PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 23 maj 2022 | 19:59
Aurelien Tchouameni jest coraz bliżej dołączenia do Realu Madryt. Jak informuje Ian Doyle z "Liverpool Echo" Liverpool został poinformowany, że francuski pomocnik wybrał ofertę, którą złożyli mu "Królewscy".
Niepowodzenie w kwestii transferu Kyliana Mbappe znacząco zmieniło plany Realu Madryt. Początkowo hiszpańscy dziennikarze informowali, że drużyna z La Liga nie sięgnie po żadnego zawodnika do środka pola.
Dalsza część tekstu pod wideo
Florentino Perez chciał bowiem skupić się na wzmocnieniu ataku oraz lewej obrony, natomiast transferowi kolejnego pomocnika nie nadawano statusu priorytetowego. Decyzja Francuza wpłynęła jednak na rzeczywistość na Santiago Bernabeu.
Wobec pozostania Mbappe w PSG, Real Madryt odnowił swoje zainteresowanie w sprawie sprowadzenia Aureliena Tchouameniego. Jednocześnie "Królewscy" musieli liczyć się z konkurencją w postaci Liverpoolu, który również zabiegał o względy Francuza.
Według Iana Doyla, redaktora naczelnego "Liverpool Echo", sprawa została rozstrzygnięta na korzyść hiszpańskiego hegemona. Przedstawiciele "The Reds" mieli zostać poinformowani, że piłkarz i jego agenci zdecydowali się na ofertę, którą złożyli mu "Królewscy".
Na ten moment szczegóły transakcji nie są znane, lecz media szacują, że Real Madryt musi wyłożyć za zawodnika AS Monaco około 50 milionów euro. Kwota ta jest podyktowana między innymi ciągłym rozwojem cenionego 22-latka.
Tylko w minionym sezonie Aurelien Tchouameni wystąpił w 50 meczach ekipy z Księstwa. Poza licznymi walorami defensywnymi z dobrej strony zaprezentował się również pod bramką rywala - strzelił pięć goli oraz zanotował trzy asysty.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Ian Doyle