Real Madryt. Rozbrajające słowa Ancelottiego przed finałem LM "Zapytam piłkarzy, jak się do tego przygotować"

Rozbrajające słowa Ancelottiego przed finałem Ligi Mistrzów. "Zapytam piłkarzy, jak się do tego przygotować"
Neil Baynes/Pressfocus
Autor: Marcin Karbowski 24 maj 2022 | 12:26
Już w sobotę odbędzie się finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt i Liverpoolem. - Zapytam piłkarzy, jak najlepiej przygotować się do takiego meczu - wypalił Carlo Ancelotti.
Ancelotti jest jednym z najbardziej utytułowanych europejskich trenerów. Ligę Mistrzów wygrywał już trzy razy. Mimo tego do kolejnej próby podchodzi z pokorą.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Wielu z moich piłkarzy zagra w swoim piątym finale w ciągu ośmiu lat. Dla mnie w tym czasie to będzie drugi finał. Zapytam ich, jak najlepiej przygotować się do takiego meczu - powiedział Ancelotti.
Ostatnio oba zespoły spotkały się w finale Ligi Mistrzów w 2018 roku. Mohamed Salah często powtarza, że stara się czerpać motywację z tamtej porażki z Realem.
- Nasza historia to porażka z Liverpoolem w 1981 roku. Możemy mieć taką samą motywację jak Salah, którego bardzo szanujemy - odpowiedział Włoch.
Sam Ancelotti już dwa razy mierzył się z Liverpoolem w finale Ligi Mistrzów. W 2005 roku prowadzony przez niego Milan przegrał z "The Reds" po rzutach karnych. Dwa lata później wygrał.
- Szanuję Liverpool. Najpiękniejszą rzeczą w mojej karierze jest oglądanie takich stadionów jak Bernabeu czy Anfield. Przez dwa lata rywalizowałem z Liverpoolem jako trener Evertonu. Po wielu latach wygraliśmy na jego stadionie - zaznaczył Ancelotti.
- Gra z Liverpoolem jest czymś wyjątkowym. Moi znajomi z Mediolanu proszą mnie, żebym nie pozwolił im wygrać. Nie chcą, żeby dorównali Milanowi pod względem Pucharów Europy - podsumował 62-latek.
Źródło: goal.com