Real Madryt stracił punkty z Getafe. Kontrowersje przy nieuznanym golu, Thibaut Courtois bohaterem [WIDEO]

Real Madryt stracił punkty z Getafe. Wielkie kontrowersje po decyzjach sędziów, Courtois bohaterem [WIDEO]
Twitter
Autor: Maciej Pietrasik 18 kwi 2021 | 22:53
Real Madryt jedynie zremisował na wyjeździe 0:0 z Getafe w niedzielnym spotkaniu La Liga. Skład "Los Blancos" był daleki od optymalnego. Nie brakowało kontrowersji przy nieuznanym golu Mariano Diaza, a także niepodyktowanym rzucie karnym dla gospodarzy.
Real do spotkania z Getafe przystąpił znacząco osłabiony. Na środku obrony wystąpił Victor Chust, kapitanem został Marcelo, a tylko na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczęli Karim Benzema oraz Toni Kroos.
Niewiele brakowało, aby gospodarze błyskawicznie wykorzystali braki kadrowe rywali i wyszli na prowadzenie. Chust w ostatniej chwili zablokował jednak strzał Maty, a Modrić powstrzymał Nyoma.
Po drugiej stronie boiska do siatki trafił natomiast Mariano Diaz, lecz gol nie został uznany ze względu na minimalnego spalonego. Nie brakowało jednak opinii, że ta bramka powinna zostać zaliczona.
Ostatecznie w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się uznanych trafień, choć obie drużyny były naprawdę blisko otwarcia wyniku. Minimalnie pomylił się Arambarri, w 23. minucie w słupek trafił Mata, a później David Timor w ostatniej chwili zatrzymał Mariano.
W drugiej części spotkania gospodarze nie zamierzali odpuszczać, lecz na posterunku cały czas był Thibaut Courtois. Belgijski bramkarz poradził sobie między innymi z uderzeniem Timora z rzutu wolnego, a przede wszystkim kapitalnie zatrzymał Unala w 59. minucie.
Zinedine Zidane w końcu zdecydował się na zmiany w drugiej połowie. Szkoleniowiec wpuścił na boisko Benzemę, a także Antonio Blanco. Dla 20-letniego wychowanka był to debiut w pierwszej drużynie Realu.
To nie zmieniło jednak obrazu gry. Ataki Realu do samego końca były niemrawe i trzeba przyznać, że Getafe może czuć duży niedosyt. Gdyby nie Courtois, to Real zapewne przegrałby to spotkanie.
W końcówce mieliśmy jeszcze jedną kontrowersję sędziowską, gdy gospodarze domagali się rzutu karnego. Wydawało się, że Rodriguez faulował Militao, ale arbiter nie podyktował "jedenastki".
Wynik bezbramkowy utrzymał się do samego końca. Po nim Real traci trzy punkty do liderującego Atletico. Wkrótce "Królewskich" może też wyprzedzić FC Barcelona, która rozegrała o jeden mecz mniej od rywali.
0 - 0
18 kwi 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

8'
(anulowano)
54'
V. Junior
65'
(J. Mata)
75'
76'
(Carles Alena Castillo)
78'
S. Arribas Calvo
86'
M. Cucurella
90'

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Betfan
1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 116

18 kwi 2021 | 22:57
0
Je*any sreal. Sędziowie znów im zdobyli punkt. To już 10 punktów w tym sezonie zdobytych dla srealu przez sędziów.
18 kwi 2021 | 23:02
0
Weż już wypierdalaj foliarzu płaskoziemcu jebany. Kazdy post o realu i tylko sedzia sedzia sedzia. Zmień plytę.
18 kwi 2021 | 23:13
0
Ma rację. Sędziowie okradli Getafe z punktów. Karny 100%. Oszustwo i tyle.
19 kwi 2021 | 08:26
0
w którym momencie miał być karny dla Getafe ?? w tym na zdjęciu ? nie pomyliłeś strojów zawodników ? karny miał być dla Realu i nie został odgwizdany, a bramka została przez Real strzelona prawidłowo i sędziowie jej nie uznali. Tak czytam i nie do końca rozumiem po co te nerwy. Sam nie jestem kibicem Realu ani Barcy, ale po co te antagonizmy ?
18 kwi 2021 | 23:18
0
Lanek haha musisz się pogodzić z tym, że mam rację. Zobacz pod moje plusy pod komentarzem i twoje minusy. Masz ból dupy i to książkowy. Aż ci gardło ściska hehe. Słychać wycie znakomicie. Daj głos!
18 kwi 2021 | 23:23
0
Jeżeli ty swoje racje mierzysz w plusach i minusach to znaczy że w głowce za dużo nie masz podobnie jak instagramerki mieszące swoje osiągniecia w followersach.
18 kwi 2021 | 23:07
0
Pomogli im tym, że anulowali im prawidłowo zdobytego gola?
18 kwi 2021 | 23:09
0
Ale temu jebanemu foliarzowi i płaskoziemcowi tego nie wytłumaczych. On tylko widzi pomyłki i sedziowanie pod Real,
18 kwi 2021 | 23:32
0
Miał być VAR żeby wyłapywać takie rzeczy i jest więc chyba dobrze? Aaa zapomniałem, teraz sreal nic nie jest w stanie wygrac.
19 kwi 2021 | 00:18
0
@Camo przeciez wygrał Mistrzostwo Hiszpanii i jest w polfinale LM... no tak, ale teraz już powiesz z powrotem ze drukują pod Real. a jak nie niczego nie wygra to znaczy że już nie drukuja tylko Real jest slaby. bravo, pełen obiektywizm!
19 kwi 2021 | 10:24
0
no niestety takie są fakty, jak real wygrywa to jest to zazwyczaj mecz w którym albo strzelają po spalonych, albo faulują i nic nie dostają tj wczoraj, albo odbiera się rwalom słuszne bramki, w LM w większości spotkań tak jest i ciężko zmienić zdanie na ich temat.
19 kwi 2021 | 15:08
0
@Camo
to nie są fakty tylko twoje opinie. była masa meczów w których decyzje byly na niekorzyśc Realu i przez ktore Real stracił punkty. tylko wtedy ty mówisz, ze zagrali słabo :) natomiast jak pojawia się błąd na korzyść Realu to nie mówisz, że przeciwnik grał słabo tylko, że Realowi się pomaga. Dalej nie widzisz tu swojej hipokryzji?
19 kwi 2021 | 00:27
0
Gdzie ty tam widzisz prawidłowo zdobytego gola? Takich minimalnych spalonych jest cała masa w piłce, tu nawet na zdjęciu widać, że kolano i ręka są poza linią spalonego. Osobiście uważam, że czegoś takie nie powinno się gwizdać, ale póki co przepisy to przepisy. Natomiast nakładka jest tak ewidentna, że nawet Steve Wonder by ją gwizdnął.
19 kwi 2021 | 00:50
0
Okej, dobra, w sumie po obejrzeniu powtórek z meczy i innego ujęcia kamery, myślę, że faktycznie mogło tam nie być spalonego. Niemniej takich spalonych-niespalonych jest w piłce cała masa i żadne vary tego problemu nie rozwiążą, ale jednak karny oczywisty. I jedynym racjonalnym wytłumaczeniem jakie sobie wyobrażam, to że sędzie obejrzał powtórkę spalonego w przerwie i zdecydował się "oddać" sprawiedliwość Realowi. W każdym razie, karny jest ewidentny. Spalony jak przy każdym minimalnym spalonym - dyskusyjny. Napinacze się podniecają, bo sami mają ciulowe życie. Noc nowego.
19 kwi 2021 | 10:06
0
No ale to że należał się karny Getafe okolo 80 minuty to oczywista sprawa. Obejrzyj powtórki.