Real Madryt. Toni Kroos przeciwny obcinaniu pensji piłkarzom. "Kluby powinny wypłacać całość"

Toni Kroos przeciwny obcinaniu pensji piłkarzom. "Kluby powinny wypłacać całość. Każdy jest proszony o pomoc"
imagestockdesign/Shutterstock
Autor: Maciej Pietrasik 7 kwi 2020 | 19:21
Pomocnik Realu Madryt, Toni Kroos, w podcaście "SWR Sport" przyznał, że opowiada się za wypłacaniem pełnego wynagrodzenia piłkarzom. Na razie w lidze hiszpańskiej większości pensji zrzekli się między innymi zawodnicy FC Barcelony oraz Atletico Madryt.
- Jestem za tym, aby kluby wypłacały piłkarzom pełną pensję, a oni później mogą z nią zrobić pożyteczne rzeczy. Każdy z nas często jest proszony o pomoc i pomaga gdzie jest to konieczne, a obecnie mamy wiele takich miejsc - powiedział Kroos.
Zdaniem mistrza świata z 2014 roku wiele klubów może wpaść w kłopoty, jeśli przerwa w rozgrywkach będzie się przedłużała.
- Kluby zostały pozbawione przychodów. Wszystko zależy od tego, jak długo nie będziemy grali. Jeśli, na przykład, wrócimy do gry maju, z pewnością zespoły znajdą sposób na wyjście z kryzysu. Jeśli jednak to wszystko potrwa do zimy, mogę sobie wyobrazić, że jeden lub drugi klub już sobie nie poradzi. To zmieniłoby futbol, jaki znamy - powiedział.
Kross spodziewa się, że po zakończeniu pandemii wiele się zmieni w piłkarskim świecie.
- Wątpliwe jest, czy za piłkarzy będą jeszcze płacone tak wielkie kwoty jak ostatnio. Myślę, że pojawią się z tym pewne problemy. Może to jednak wyjdzie na dobre, bo ostatnio było z tym trochę ekstremalnie - stwierdził reprezentant Niemiec.
Źródło: asinfo.

Dyskusja 41

8 kwi 2020 | 09:01
0
Kopacze, jesteście oderwani od rzeczywistości. Przy takiej zapaści prędzej czy później nic nie dostaniecie. Nie cieszcie się jednak, że macie tyle kasy bo przy przewidywanej inflacji, a gdy gospodarka staje jest ona pewna, będziecie jej używać jako papieru toaletowego, więc jeśli zdążycie ją jeszcze wypłacić zanim zlikwidują gotówkę, to sranie z podcieraniem macie zapewnione na kilka pokoleń :D
8 kwi 2020 | 21:18
0
Jak piłkarze zaczną używać kasy jak papieru toaletowego to my już od kilku lat będziemy gnić w glebie. Skala kryzysu, która by dosięgnęła nawet takich ludzie jak piłkarze zaorałaby w pierwszej kolejności każdego z czytelników meczyków i innych szarych ludzików. Więc skąd ta radość w Tobie?
9 kwi 2020 | 10:33
0
A gdzie widzisz radość? Wiesz co to śmiech przez łzy? Tyle że ja i Ty zdajemy sobie sprawę z sytuacji a kopacze nie
8 kwi 2020 | 06:51
0
Niech się cieszą i tak, że coś by dostawali - za co klub ma płacić w czasie, gdy tak naprawdę "nie istnieje" ? To tak jak ze zwykłą pracą - za co ma płacić pracodawca jeśli firma ma przestój ? Pieniądze odbiera się za świadczenie usługi wobec drugiej strony, a w tym momencie piłkarze tego nie robią, więc tak też to powinno być traktowane. Niestety, zawsze jest tak, że ten co ma najwięcej, chce jeszcze więcej. Mam przynajmniej nadzieję, że koronawirus i ogromny kryzys gospodarczy przyczynią się do tego, że świat piłki nożnej nie będzie aż tak "przepłacany" - najbardziej piję do rodzimego podwórka, gdzie piłkarze zarabiają po kilkaset tysięcy, a poza kopaniem piłki nie potrafią nic innego robić (chociaż samo to sprawia im wiele trudności) i srają w pory, że nie potrafią wyżyć za 10 000 zł na miesiąc.
8 kwi 2020 | 03:14
0
" Może to jednak wyjdzie na dobre, bo ostatnio było z tym trochę ekstremalnie - stwierdził reprezentant Niemiec."
..... który sam zarabia w Realu 11 mln euro za sezon netto :D
Jakoś nawet mnie nie dziwią jego słowa, od zawsze go nielubiłem jako człowieka. Typowy Niemiec zadzierajacy nosa i mający się za lepszą rasę.
Polecam sobie poczytać jego inne wywiady jak mi nie wierzycie, straszny arogant nigdy nie przyznajacy się do błedu.
8 kwi 2020 | 21:16
0
Przecież Kroos mówił o kwotach transferów a nie o zarobkach. Kwoty transferowe BYŁY EKSTREMALNE. Taki Kroos przeszedł do Realu za 25mln euro a Vinicius całkiem niedawno za bodajże 40 czy 60. Różnica klasy ogromna bo Kroos był już ukształtowanym zawodnikiem gdy przechodził do Realu za 25kk.

Ciekawi mnie jakiego zachowania oczekujesz od człowieka, który wygrał wszystko i jest jednym z najlepszych w swoim fachu (na pozycji pomocnika)? Zarabia tyle ile ludzie z całego świata są skłonni płacić za bilety, gadżety i inne duperele z czego klub zarabia na pensje i inne kwestie budżetu.

Naprawdę ciekawi mnie to i chciałbym przeczytać jak Twoim zdaniem miałby się wypowiadać gość, który w wieku bodajże 26 lat zdobył w swoim sporcie wszystko co było do zdobycia. Jeżeli on nie ma prawa wypowiadać się z pozycji eksperta, to Ty masz? xD
11 kwi 2020 | 03:13
(Edytowany)
A jakiego zachowania mam oczekiwać??
Kurwa rozsądku w dobie prawdopodobnie największego kryzysu gospodarczego w ostatnim stuleciu.
I jestem pewien, że mówiąc o szalonych kwotach miał ogół kwot w futbolu na myśli, bo jeśli tylko kwoty tranferowe to byłby hipokrytą.
I wiem co wygrał ale to nie ma żadnego znaczenia w kwestii pensji czy kryzysu.

Apwel japa tam, zjebany komentarz jak zawsze więc nawet nie ma sensu odpowiadać.
0
A jakiego zachowania mam oczekiwać??
Kurwa rozsądku w dobie prawdopodobnie największego kryzysu gospodarczego w ostatnim stuleciu. Odpowiedzialności za klub, który mu płaci oraz innych zwykłych pracowników.
I jestem pewien, że mówiąc o szalonych kwotach miał ogół kwot w futbolu na myśli, bo jeśli tylko kwoty tranferowe to byłby hipokrytą.
I wiem co wygrał ale to nie ma żadnego znaczenia w kwestii pensji czy kryzysu.

Apwel japa tam, zjebany komentarz jak zawsze więc nawet nie ma sensu odpowiadać.
11 kwi 2020 | 23:15
0
No to masz rozsądne podejście, pracodawca decyduje :) Z tego co widziałem już ustalili w Realu iż obniżą pensję o 10%.
Jak na razie nie wiadomo jaka będzie skala tego kryzysu bo jest on wywołany w pewnym sensie dobrowolnie. Zachód (cywilizacyjnie) wybrał zdrowie ludzi zamiast gospodarki i chwała im za to. Jeżeli chodzi o małe firmy, które upadały po 2-3 tygodniach kwarantanny - no sorry ale jak ktoś ma firmę i nie ma szmalu na 3 tygodnie nie-pracowania to taka firma i tak by długo nie pociągnęła i w tą próżnie po niej zaraz wskoczy ktoś inny, kto rozumie potrzebę odkładania pieniędzy.
8 kwi 2020 | 22:02
0
To że siebie nisko cenisz, nie znaczy że Kroos również. Nauczcie się, że nie ma czegoś takiego jak każdy jest równy. Boldupienie straszne wylewa się z komentarzy tutaj.
8 kwi 2020 | 02:25
(Edytowany)
Real ma pełną pensje. Co ci pilkarze robią z nią dobrego?
0
Real ma pełną pensje. Co ci pilkarze robią z nią dobrego?
Poza tym tą wypowiedzią pokazał że jest dzbanem i egoistą. Za nic nie robienie jest za tym zeby piłkarze dostawali 100% kurwa debil
8 kwi 2020 | 21:20
0
Stary... Jeżeli Kroos jest dzbanem to co powiesz o klubie, któremu kibicujesz? Bo chyba zdajesz sobie sprawę, że Liverpool wyciągnął łapy do rządu UK o wsparcie dziesiątkami milionów funtów na "pensję dla kadr"? Klub bogaty i każdy myślał, że z klasą.. No ale cóż. Real przynajmniej płaci ze swoich a nie wyciąga łapy po kasę przeznaczoną dla biednych firm i ludzi na krawędzi bankructwa bo chcą sobie jeszcze zarobić na tragedii.
8 kwi 2020 | 01:06
(Edytowany)
Dobrze ze sie o podwyzke nie upominaja, chociarz, .....przyjdzie lato i tak pewnie bedzie.
0
Dobrze ze sie o podwyzke nie upominaja, chociaz, .....przyjdzie lato i tak pewnie bedzie.
7 kwi 2020 | 23:19
0
Mam to gdzieś co oni robią z pieniędzmi ale jak chcą pełnych pensji to niech wracają do pracy. A oni odizolowani od świata.
7 kwi 2020 | 22:37
0
Toni...niedługo te kluby nie beda miały nawet na tę część, z której "pomagacie". tyle lat zyliście w oderwaniu od rzeczywistości, za darmo domy, samochody, hotele, jedzenie, nie dziwię się , człowiek mysli, że prawa upadającej gospodarki go nie dotyczą.
7 kwi 2020 | 22:31
(Edytowany)
zawodnicy mają kontrakty przede wszystkim na grę... skoro nie grają - pełne wyposażenie im nie przysługuje, powinni więc być skłonni pójść na ustępstwa. jeden z nich gdzieś pomoże, ale dwóch następnych już nie. a nie oszukujmy się - takim piłkarzom jak Kroos miesięczna pensja powinna starczyć na rok życia
0
zawodnicy mają kontrakty przede wszystkim na grę... skoro nie grają - pełne wyposażenie im nie przysługuje, powinni więc być skłonni pójść na ustępstwa. jeden z nich gdzieś pomoże, ale dwóch następnych już nie. a nie oszukujmy się - takim piłkarzom jak Kroos miesięczna pensja powinna starczyć na rok życia

ps. zwolnienia z pracy im przecież nie grożą, nie zostaną z dnia na dzień bez dochodu i z pustą sakwą
7 kwi 2020 | 21:58
0
Ma rację, spojrzta na to chłopaki szeroko. Nikt nie powinien godzić się na obniżkę pensji, czemu a no temu że przez obniżkę pensji splajtują wszyscy. Wyjściem z kryzysu jest wprowadzenie wynagrodzenie dla obywatela co zrobi Hiszpania i Włochy, poczytajcie sobie. Ekonomiczne jedynie wyjście z kryzyu. Nie dawać się omamiać ze trzeba zmniejszac pensje!!! Chyba że serio robisz w firmie 3 osobowej i znacie się dobrze to wtedy się dogadać ale w korporacji NIGDY
7 kwi 2020 | 22:24
0
Rozdawanie pieniędzy których się nie ma jest wyjściem z kryzysu ? Wydrukujemy sobie bilion ojro i rozdamy a co tam. A później 3 pokolenia będą spłacać 2 biliony bankom w Izraelu. Trzeba iść do pracy i zarobić pieniądze inaczej świat nie funkcjonuje. Business as usual jak to mówią.
7 kwi 2020 | 23:27
0
Racja, jak firma nie zarabia, to niech sobie pieniądze na wypłaty drukuje, LOL
8 kwi 2020 | 23:18
0
A wiesz że kolega powyżej powiedział to sarkastycznie. Niema takiego czegoś jak dodrukowanie pieniędzy bo wszyscy by stracili. Można to zrobić ale inflacja cię zniszczy!
8 kwi 2020 | 23:31
0
Wiem. A wiesz, że ja nie do niego pisałem, tylko do tego wyżej?
7 kwi 2020 | 21:23
0
Chyba ziomek nie chodził na lekcje ekonomii. Jak zadłużony klub nie mający przychodów ma wszystkim płacić 100% pensji? I to nie jest tak że w klubie są piłkarze i trener. To jest rzesza ludzi począwszy od trenera piłkarza aż do gościa koszącego trawnik. Jeszcze nie wiadomo do kiedy wszystko będzie wstrzymane, panie piłkarz z głodu pan nie kojtnie a sprzątaczka owszem i może.
8 kwi 2020 | 21:23
0
Real jest jednym z najlepiej zarządzanych ekonomicznie klubów i organizacji sportowych na świecie. Mają płynność finansową nawet na 2 lata braku gry. Podobnie ma na przykład Bayern Monachium, bardzo mądrze zarządzany klub.
Z kolei kluby lecące na pożyczkach jak Barcelona są już teraz w ciemnej dupie xD
8 kwi 2020 | 23:19
0
Idioto! Jak Real nie ma długu żadnego lub jakiejkolwiek pożyczki to jesteś naiwny!
9 kwi 2020 | 17:20
0
Real ma dług, gdzie napisałem iż go nie ma? Real ma jakiś maluśki dług, który mogliby spłacić nawet teraz :) Polecam google : real madrid financial report 2019
7 kwi 2020 | 20:54
0
przynajmniej mówi co myśli a nie aby się wszystkim przypodobać
7 kwi 2020 | 21:22
0
a jakby mowil ze pilkarze powinni zrezygnowac z polowy swoich pensji, to nie mowilby co mysli?
7 kwi 2020 | 20:50
0
Wypłacać pełne pensje, zawodnicy pomogą potrzebującym. Ale może sobie wyobrazić, że kluby z powodu braku dochodów zbankrutują, choć może jakoś se poradzą. Nic się tu kupy nie trzyma. Kross dobre crossy robi, ale myslenie strategiczne to chlopie zostaw innym
7 kwi 2020 | 20:59
0
W czasach galaktycznego realu ten klub był zadłużony na miliony i jakoś nie upadł .... małe kluby które nie maja wielkich gwiazd w składzie nie płaca milionów a wielkie kluby stać na płacenie jak nie to czytaj wyżej ... proste
8 kwi 2020 | 21:25
(Edytowany)
Chce pełną pensję bo Real na to stać. Real to nie jest Barcelona, mają mega zajebiście ogarnięte finanse, mogą wypłacać 100% baaardzo długi czas. Ale jak każdy, Kroos rozumie iż są kluby mniej "dobrze" zarządzane, jak na przykład Barcelona, które ten kryzys może zniszczyć kompletnie.

Czego tu nie rozumieć? Twój pracodawca ma głowę na karku i kupę szmalu, zgodziłbyś się na cięcie wypłaty? W innej sytuacji jest Barcelona, która ledwo spinała budżet w ostatnich latach i musieli brać pożyczki na transfery np. Griezmanna.
0
Chce pełną pensję bo Real na to stać. Real to nie jest Barcelona, mają mega zajebiście ogarnięte finanse, mogą wypłacać 100% baaardzo długi czas. Ale jak każdy, Kroos rozumie iż są kluby mniej "dobrze" zarządzane, jak na przykład Barcelona, które ten kryzys może zniszczyć kompletnie.

Czego tu nie rozumieć? Twój pracodawca ma głowę na karku i kupę szmalu, zgodziłbyś się na cięcie wypłaty? W innej sytuacji jest Barcelona, która ledwo spinała budżet w ostatnich latach i musieli brać pożyczki na transfery np. Griezmanna. W Barcelonie zawodnicy zgadzając się na cięcie pensji ratują przede wszystkim swojego pracodawce od bankructwa. W Realu takiej potrzeby nie ma.
7 kwi 2020 | 20:49
0
Typowe polaczki ..... żal mi was wszystkich..... pomyślcie sobie że wam zabierają polowe pensji i zrównują pensja ludzi na zasiłku bo ktoś uznał ze za dużo zarabiacie .....to ze wy żyjecie za 2000 miesięcznie nie znaczy ze każdy ma tak żyć .... oni ciężko pracują na swoją wypłatę jak również maja o wiele wyższe standardy życia jak i co niektórzy zobowiązania niż wy wiec zamiast zazdrościć innym weźcie się sami do ciężkiej roboty ..... i w dupie mam wasze głupie teksty typu ze piłkarze zarabiają za dużo ..... trzeba było być piłkarzem a nie murarzem stolarzem czy kucharzem..... jakby wam dawali miliony to powiedzieli byście ze nie bo to za dużo 😂😂😂
7 kwi 2020 | 21:27
0
Polaku! Przez duze P! Przeczytalem jakies 2 linijki twoich rzygowin, dalej cale szczescie mi sie nie chcialo, co jednak moge powiedziec to nie po polsku wstawiac 5 kropek i to po spacji. Idz sie doucz patolu potem pouczaj
7 kwi 2020 | 20:09
0
Kurwa wyjdzie z burdelu ale burdel z kurwy nigdy.
7 kwi 2020 | 19:47
0
to zobaczymy ile piłkarze realu przeznaczą na walkę z koronavirusem
7 kwi 2020 | 20:46
0
Już wystarczy że przeznaczają swoich piłkarzy na badania nad zespołem Downa
7 kwi 2020 | 19:45
0
Ma racje. Podwyzki im nawet zeby podatek byl z tego wyzszy.
Taki Messi bedzie mogl sie w temacie podatku wykazac.
7 kwi 2020 | 21:24
0
Z tego co wiem to Barca płaci pensje niższe o 70% także uspokój się dziecko kochane.
7 kwi 2020 | 21:36
0
ja o was tak dbam, barceloniarze wy moi kochani.
wszyscy byli za?
7 kwi 2020 | 22:18
0
A ma wyjście jak są na skraju bankructwa?
7 kwi 2020 | 22:26
0
Wszystkie kluby które wychodzą z pomysłem obcinania pensji są na jego skraju.
8 kwi 2020 | 03:23
0
Niech bankrutuje kto ma zbankrutować.
Żadnych zastrzyków pieniężnych z kieszeni biednego podatnika siedzącego na dypie w domu!
Piłkarze są przepłacani Chiny ludowe wykupią panów piłkarzy za pół ceny i będą im płacić polowe.
FIFA do likwidacji z wsadzeniem Mafii-bandy do kryminału. UEFA to samo.
Powołać do życia inne ciało opierające się na sporcie a nie na kasie z krótkimi kadencjami i bez powtórzeń tych kadencji.
8 kwi 2020 | 21:28
(Edytowany)
Barcelona płaci te pensje niższe o 70% bo by zbankrutowała w innym wypadku. Poczytaj sobie o ich finansach. Kredyt na kredycie, Messi sam zgarnia 100kk rocznie brutto z budżetu..
0
Barcelona płaci te pensje niższe o 70% bo by zbankrutowała w innym wypadku. Poczytaj sobie o ich finansach. Kredyt na kredycie, Messi sam zgarnia 100kk rocznie brutto z budżetu..

Taka ciekawostka - Messi nawet z 70% ucięciem pensji nadal zarabia więcej od Kroosa mającego 100% pensji xDDD! Messi 30% pensji = 15kk rocznie, Kroos 100% = 11kk rocznie.

Zabawne, prawda?