Real Madryt triumfuje w Superpucharze Hiszpanii! Wszystko rozstrzygnęło się w serii rzutów karnych [WIDEO]

YT
Real Madryt wygrał po rzutach karnych z Atletico Madryt (0:0, karne 4:1) w finale Superpucharu Hiszpanii.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
W pierwszej połowie obie drużyny skupiały się przede wszystkim na defensywie kosztem gry w ataku. W 15. minucie zrobiło się gorąco pod bramką "Królewskich" po błędzie Sergio Ramosa, ale Joao Felix niecelnie uderzył w dogodnej sytuacji. 5 minut później swoją szansę miał Morata, ale Hiszpan posłał piłkę obok słupka.
Real mógł wyjść na prowadzenie w 44. minucie, gdy Casemiro dopadł do piłki po dośrodkowaniu Kroosa. Brazylijczyk uderzył jednak nad poprzeczką.
Na drugą połowę z dużą energią wyszedł Luka Jović. Napastnik potrzebował pięciu minut, by stworzyć zagrożenie pod bramką Oblaka. Piłka po uderzeniu 22-latka minimalnie minęła słupek.
W kolejnych minutach tempo gry jednak znacznie spadło, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 67. minucie z pięciu metrów główkował Fede Valverde, ale pomocnik trafił... we własne nogi.
W 80. minucie Morata wpadł w pole karne i przymierzył przy bliższym słupku, ale Courtois był na posterunku i odbił piłkę za linię końcową. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.
W dogrywce Real coraz mocniej naciskał na rywali. Piłkarze "Los Blancos" byli blisko pokonania Oblaka w 110. minucie. Najpierw Modrić, a po chwili Mariano - ich strzały w ciągu kilku sekund odbił bramkarz Atletico. W 115. minucie z boiska wyleciał Fede Valverde, który w brutalny sposób powstrzymał pędzącego do kontry Moratę.
O triumfie w Superpucharze Hiszpanii zadecydowały rzuty karne. W nich już w pierwszej serii pomylił się Saul, który trafił w słupek. Po chwili Courtois odbił uderzenie Thomasa. Wygraną "Królewskich" przypieczętował Sergio Ramos.
Daniel Makarewicz12 Jan 2020 · 21:41