Real Madryt zdobywcą Superpucharu Hiszpanii! Weterani dali "Królewskim" pierwsze trofeum w sezonie [WIDEO]

Screen z TV
Real Madryt w niedzielny wieczór sięgnął po Superpuchar Hiszpanii. "Królewscy" w finale tych rozgrywek okazali się lepsi od Athletiku Bilbao, wygrywając 2:0. Do siatki trafiali Luka Modrić oraz Karim Benzema. Thibaut Courtois obronił natomiast rzut karny.
Od pewnego czasu w rozgrywkach o Superpuchar Hiszpanii biorą udział nie dwie, lecz cztery drużyny. Do mistrza kraju i zdobywcy Pucharu Króla dołączyli wicemistrz i finalista rozgrywek pucharowych.
I to właśnie Real Madryt oraz Athletic Bilbao, które w zeszłym sezonie nie wygrały żadnego trofeum, zmierzyły się w finałowym spotkaniu o Superpuchar. "Królewscy" szybko zdominowali rywali.
Baskowie nie mogli przebić się przez obronę stołecznej drużyny, w której świetnie prezentował się David Alaba. W 18. minucie niezły strzał oddał Karim Benzema, lecz z uderzeniem Francuza poradził sobie Unai Simon.
Później bramkarz Athletiku dwukrotnie zatrzymał Casemiro, lecz w 38. minucie musiał skapitulować. Wówczas przepięknym uderzeniem z kilkunastu metrów popisał się Luka Modrić.
Gracze z Bilbao starali się szybko odpowiedzieć, lecz na początku drugiej połowy otrzymali kolejny cios. Wówczas Alvarez zagrał ręką, blokując strzał Benzemy, a po analizie VAR arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał sam Francuz.
Athletic ruszył do ataku, lecz Baskom brakowało celności pod bramką rywali. Courtois nie musiał się wysilać, choć niezłą okazję miał między innymi Raul Garcia.
Nadzieje ekipy z Bilbao odżyły w 87. minucie. Wówczas Eder Militao zablokował ręką uderzenie Rubena Garcii. Po analizie VAR arbiter nie tylko podyktował rzut karny, ale też wyrzucił Brazylijczyka z boiska.
Z piłką na jedenasty metrze stanął Raul Garcia, ale nie zdołał zdobyć bramki wyrównującej. Znakomicie zachował się Courtois, który uniósł nogę na tyle wysoko, że zdołał obronić strzał w środek bramki.
Finalnie wynik już się więc nie zmienił. Real wygrał 2:0 i to właśnie ekipa z Madrytu sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii. Dla Carlo Ancelottiego jest to pierwsze takie trofeum w karierze.
Maciej Pietrasik16 Jan 2022 · 21:25