Real Madryt zrehabilitował się za ostatnie wpadki. Dublet Karima Benzemy, gol i asysta Edena Hazarda [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 23 sty 2021 | 22:50
Ostatnie dni były wyjątkowo trudne dla Realu Madryt. "Królewscy" przegrali półfinał Superpucharu Hiszpanii i sensacyjnie odpadli z Pucharu Króla. Dziś pokonali jednak 4:1 Deportivo Alaves. Jeden z lepszych meczów w barwach klubu rozegrał Eden Hazard.
W sobotnim spotkaniu na ławce rezerwowych zabrakło krytykowanego ostatnio Zinedine'a Zidane'a, który nabawił się koronawirusa. U zawodników Realu od początku widać było sportową złość i chęć zwycięstwa.
W 14. minucie bliski zdobycia bramki był Karim Benzema. Z pierwszym uderzeniem Francuza świetnie poradził sobie Pacheco, dobitka wylądowała na słupku. Niedługo później i tak było 1:0 dla Realu. Po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z rzutu rożnego mnóstwo miejsca miał Casemiro i pewnie umieścił piłkę w siatce.
Strzelony gol wyraźnie podbudował mistrzów kraju. Świetną okazję na podwyższenie rezultatu miał Ferland Mendy, lecz za długo zwlekał z oddaniem strzału. Dobrej sytuacji nie wykorzystał także Eden Hazard.
W końcówce pierwszej połowy Belg wreszcie pokazał klasę. Najpierw po jego podaniu do siatki trafił Benzema, a później skrzydłowy sam wpisał się na listę strzelców, korzystając z przechwytu i świetnego zagrania Kroosa.
Od początku drugiej połowy Deportivo Alaves dążyło do gola kontaktowego. Courtois radził sobie ze strzałami Sainza oraz Joselu, ale po kolejnym uderzeniu tego ostatniego musiał skapitulować.
Mimo straconej bramki przewaga Realu w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji. W 70. minucie dublet ustrzelił Benzema, ładnie schodząc z lewej strony do środka boiska.
W końcówce lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy byli bliscy pokonania Courtoisa po raz drugi, ale wynik 4:1 już się nie zmienił. Dzięki wygranej Real zbliżył się na cztery punkty do liderującego Atletico. Rozegrał jednak dwa mecze więcej od lokalnego rywala.

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Kod promocyjny MECZYKI - freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 29

23 sty 2021 | 22:56
0
Dobry mecz Realu. Oby Eden małymi krokami odzyskał forme bo to kawał piłkarza przecież
23 sty 2021 | 22:53
0
Wiadomo Alaves 17 druzyna La ligi to nie ma co sie za bardzo podniecać ale w końcu dało sie obejrzeć Real posyłający prostopadłe piłki a nie piłka na skrzydło do Vazqueza i wrzuta w pole karne. No i Hazard chyba najlepszy mecz w Realu bo bramka i asysta.
23 sty 2021 | 23:50
1) Zmiana na ławce trenerskiej [tymczasowa], a Real już gra lepszą piłkę.
2) Czyżby efekt nowej miotły?
3) Czy piłkarze chcieli przez to coś przekazać zarządowi klubu?
4) ZZ wcześniej niż za półtora tygodnia nie powinien wrócić. Czy jest szansa na lepsza grę i wyniki w czasie jego absencji?
5) Mnóstwo pytań, wiele niewiadomych.
3 punkty są i gra dziś dobrze wyglądała. 3:0 do przerwy i 1:1 w drugiej połowie. Ogółem 4:1 i to jest bardzo dobry rezultat jak na ten zespól ostatnio. Oby tak grali jak w pierwszej połowie już do końca sezonu.
~Hala Madrid!
0
4) ZZ wcześniej niż za półtora tygodnia nie powinien wrócić. Czy jest szansa na lepszą grę i wyniki w czasie jego absencji?
23 sty 2021 | 23:22
0
ciekawe czy po tym meczu śmieszni redaktorzy tej strony dalej będą zwalniać Zidanea
23 sty 2021 | 23:33
0
Otóż totalnie się nie zrehabilitował. Ograł ogórków gdy nóż był na gardle. Tak gra, bez urazy Piast albo inne Podbeskidzie a nie najlepszy klub XX wieku. Odpadli z superpucharu w lidze szanując Atletico jest daleko, w LM kupa i dramat. Trener udaje ze wszystko jest ok. Nie tedy droga
23 sty 2021 | 22:55
0
Kibice Atletico po tym meczu Realu pochowaja sie w norach.

0
Bardziej mnie zastanawia kogo real kupi w tym okienku bo na zmienikach isco, blanco , Marcelo, łunin, diaz , odriozola( który zagrał drugi mecz w tym sezonie) altube , vincius junior na prawdę bardzo ceni zmienicy jest czym grać XDDD
23 sty 2021 | 23:12