Real Valladolid pokonał na własnym boisku Espanyol

Maxisport / shutterstock.com
Real Valladolid wygrał u siebie z RCD Espanyolem 2:1 (0:0) w meczu 25. kolejki La Liga. Dla gospodarzy to szóste zwycięstwo w trwającym sezonie.
Piłkarze z Barcelony od 25. minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Davida Lopeza. Długo potrafili utrzymać bezbramkowy remis.
W 77. minucie gospodarze wykorzystali jednak grę w przewadze. Sandro Ramirez uderzył mocno w długi róg i otworzył wynik spotkania.
Gola na 2:0 strzelił sześć minut później Sergio Guardiola, który trafił do pustej bramki. Goście w doliczonym czasie gry zdobyli jeszcze bramkę z rzutu karnego za sprawą Adrie Embarby, ale to już niczego nie zmieniło.
W tabeli La Liga Real Valladolid jest piętnasty, ma na koncie 29 punktów. RCD Espanyol zajmuje ostatnie, 20. miejsce z dorobkiem 19 punktów.