Red Bull Salzburg i FK Krasnodar o krok od Ligi Mistrzów. Porażka drużyny Karola Świderskiego [WIDEO]

Giannis Papanikos / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 22 wrz 2020 | 22:55
Piłkarze Red Bulla Salzburg oraz FK Krasnodar wygrali mecze w decydującej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Rosjanie pokonali na własnym boisku klub Karola Świderskiego, PAOK Saloniki. Bezbramkowym remisem zakończyło się natomiast starcie Slavii Praga z Midtjylland.
We wtorek rozegrano pierwsze mecze decydującej fazy eliminacji Ligi Mistrzów. W przeciwieństwie do poprzednich rund, tym razem o awansie nie decydowało jedno spotkanie, lecz klasyczny dwumecz.
W tej fazie znalazł się między innymi klub Karola Świderskiego, PAOK Saloniki. Polak mecz z FK Krasnodar rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku dopiero w 84. minucie.
Jego zespół przegrywał już wtedy 1:2. Początek spotkania był lepszy dla Greków. W siódmej minucie rzut karny zmarnował Dimitrios Pelkas. Napastnik zrehabilitował się później, dając PAOK-owi prowadzenie na terenie rywala.
Rosjanie wyrównali w 39. minucie, gdy z jedenastu metrów trafił Viktor Claesson. W drugiej połowie wynik na 2:1 ustalił Remy Cabella. Francuz dał gospodarzom prowadzenie i znacznie przybliżył ich do awansu do fazy grupowej.

śr. wiek: 27 lat
Na niespodziankę zapowiadało się przez pewien czasu z Izraelu, gdzie Maccabi Tel Awiw prowadziło do przerwy 1:0 z Red Bullem Salzburg po golu Dana Bitona. Goście pozbierali się jednak w drugiej połowie.
W ciągu ośmiu minut odwrócili losy spotkania. W 49. minucie z rzutu karnego trafił Dominik Szoboszlai. Później do siatki trafił z kolei Masaya Okugawa i Austriacy zwyciężyli 2:1.

śr. wiek: 23.7 lat
Sprawa awansu jest z pewnością otwarta, jeśli chodzi o Slavię Praga oraz FC Midtjylland. Żadna z drużyn nie zdołała wywalczyć zaliczki przed rewanżem. Skończyło się wynikiem 0:0.

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Dyskusja 3

23 wrz 2020 | 01:47
0
O krok xd? Przecież 1:0 wystarczy w Grecji żeby wyeliminować Krasnodar. Nic tam jeszcze nie jest przesądzone... Tym bardziej po tym jak wyeliminowali Benfice.
Co do Red Bulla to oczywiście, tam sprawa awansu przesądzona i tytuł pasuje.
29 wrz 2020 | 05:00
0
Zgoda. Ale jesteśmy Polakami i piszemy po polsku, więc wyeliminowali Benfikę, a nie "Benfice" ;)
22 wrz 2020 | 23:15
0
Dr Jekyll & Mr Hyde. Drugiego gola strzelił Okugawa (materiał video) i Woeber (podsumowanie meczu). Video marne, ale raczej był to Okugawa. Redaktorek powinien przestać pić, bo widzi podwójnie.