Reims grało w dziesiątkę, ale trafiło w końcówce! Bordeaux traci punkty, ważna wygrana Lyonu

Piłkarze Stade de Reims zremisowali u siebie z Girondins Bordeaux 1:1 (0:1) w sobotnim spotkaniu 15. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Stade Auguste-Delaune II prowadzenie przyjezdnym zapewnił osiemnaście minut przed przerwą Josh Maja. Nigeryjczyk popisał się kapitalnym uderzeniem piętą po zagraniu w pole karne Aureliena Tchouameniego.
Grający w osłabieniu zespół z Szampanii wyrównał już w doliczonym czasie gry, kiedy to punkt uratował strzałem z kilku metrów Boulaye Dia.
"Żyrondyści" z Akwitanii po drugim remisie w trzech ostatnich meczach pozostali na piątym miejscu w tabeli. Sześciokrotni mistrzowie Francji po trzecim z rzędu podziale punktów z rywalami spadli natomiast na dziewiątą lokatę.