Rekord Kane'a i zwycięstwo Anglii w hicie eliminacji! Udany rewanż za finał EURO 2020 [WIDEO]

Reprezentacja Anglii na początek eliminacji do EURO 2024 wygrała na wyjeździe 2:1 z reprezentacją Włoch. Jednym z bohaterów hitu został Harry Kane, stając się najskuteczniejszym zawodnikiem w historii "Lwów Albionu".
Niespełna dwa lata temu obie drużyny zmierzyły się w finale mistrzostw Europy. Wówczas na Wembley lepsi okazali się Włosi, którzy zwyciężyli po serii rzutów karnych. Dziś podopieczni Garetha Southgate'a byli żądni rewanżu w Neapolu.
Roberto Mancini mocno zaskoczył wyjściową jedenastką, posyłając od pierwszej minuty absolutnego debiutanta, Mateo Reteguiego. To Anglicy rozpoczęli spotkanie we Włoszech ze sporym animuszem.
W 12. minucie na wysokości zadania stanął Gianluigi Donnarumma, który obronił dobre uderzenie Bukato Saki. Goście mieli jednak jeszcze rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera zablokowano strzał Kane'a, lecz piłka trafiła jeszcze pod nogi Declana Rice'a, który trafił do siatki.
"Synowie Albionu" w pierwszej połowie mocno przeważali. Dobrych okazji na gola nie wykorzystali między innymi Bellingham oraz Phillips. Skuteczniejszy był Kane, który zamienił na gola rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Di Lorenzo.
Anglik został tym samym najskuteczniejszym zawodnikiem w historii swojej reprezentacji, a jeszcze przed przerwą jego drużyna mogła zadać kolejny cios. Fatalne pudło zaliczył Grealish, kiksując przed praktycznie pustą bramką.
W drugiej części spotkania Włosi ruszyli do odrabiania strat i dość szybko przyniosło to efekt w postaci gola kontaktowego. W 57. minucie Retegui znalazł się sam na sam z Pickfordem i debiut w narodowych barwach uczcił golem.
W końcówce sytuacja Anglików jeszcze bardziej się skomplikowała, bo z czerwoną kartką z boiska wyleciał Shaw. Nie mogło więc dziwić, że grający w dziesiątkę goście przystąpili do skomasowanej obrony.
Ta okazała się skuteczna - mimo ataków reprezentacji Włoch wynik już się nie zmienił. Anglia wygrała w Neapolu 2:1 i udanie rozpoczęła eliminacje do EURO 2024. Obrońcy tytułu na razie pozostają natomiast bez punktów.
Maciej Pietrasik23 Mar 2023 · 22:41