Remis Niemców, wygrana Danii na ME U-21

charnsitr / shutterstock.com
Niemcy zremisowały z Austrią 1:1 (1:1), a Dania pokonała Serbię 2:0 (1:0) w meczach 3. kolejki grupy B młodzieżowych mistrzostw Europy. Awans do półfinału zapewnili sobie Niemcy.
Mecz w Udine znakomicie rozpoczęli Niemcy. Po raz kolejny skutecznością w turnieju finałowym błysnął Gian-Luca Waldschmidt, który oddał wspaniały strzał z dystansu. To jego piąty gol w młodzieżowym Euro.
Austriacy nie zachwycali się długo bramką rywali, bo już w 24. minucie wyrównali. Kevin Danso wykorzystał rzut karny.
Po przerwie Niemcy kontrolowali przebieg mecz i pilnowali remisu, którym zapewnił im udział w półfinale. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.
W drugim spotkaniu tej grupy w Trieście Dania wygrała z Serbią 2:0 (1:0). Pierwszego gola strzelił w 21. minucie Jacob Bruun Larsen po uderzeniu w długi róg z lewej strony pola karnego.
Zdobywca bramka na początku drugiej połowy zanotował asystę przy trafieniu Jacoba Rasmussena, który strzelił z pierwszej piłki z kilku metrów. Jak się okazało ustalił on rezultat na 2:0 dla ekipy ze Skandynawii.
Rywalizację w grupie B z dorobkiem 7 punktów wygrali Niemcy, którzy zapewnili sobie awans do półfinału i automatycznie udział w Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Drugie miejsce zajęli Duńczycy, którzy uzbierali 6 punktów i pewne jest, że nie będą najlepszą drużyną z drugich miejsc, zatem żegnają się z turniejem.
Tak samo jak trzecia Austria, mająca w dorobku 4 punkty. Ostatnia Serbia przegrała wszystkie trzy mecze.