W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Reprezentacja Niemiec zupełnie się zmieniła. Manuel Neuer i Toni Kroos to jedni z nielicznych, którzy zostali

Joachim Loew
Źródło zdjęcia: Marco Iacobucci EPP

W 2014 roku nie było na nich mocnych, a dziś zespół ten już praktycznie nie istnieje. Reprezentację Niemiec tworzą zupełnie inni piłkarze, którzy mają do przejścia jeszcze długą drogę, aby dorównać mistrzom świata.

Z piłkarzy, którzy wtedy tworzyli tę znakomitą drużynę zostali już tylko Matthias Ginter, Julian Draxler, Manuel Neuer i Toni Kroos. Na przykładzie tej reprezentacji możemy zobaczyć jak dużo w piłce nożnej oznacza 5 lat.

Część piłkarzy odwiesiła już buty na kołku i cieszy się zasłużoną emeryturą. Należą do nich Phillip Lahm, Miroslav Klose, Roman Weidenfeler i Per Mertesacker. Poza byłym golkiperem Borussi Dortmund wszyscy wymienieni byli niezwykle ważnymi zawodnikami. Lahm przez wiele lat nosił opaskę kapitańską, a Klose jest najskuteczniejszym piłkarzem w bogatej historii Mistrzostw Świata.

Wielu starszych piłkarzy wciąż gra zawodowo w futbol, ale zdecydowało się opuścić reprezentację Niemiec. Mowa tu o Bastianie Schweinsteigerze, Lukasie Podolskim i Mesucie Ozilu, który nie cieszy się ostatnio popularnością wśród niemieckich kibiców.

Kolejną grupę zawodników stanowią ci, którzy zostali skreśleni przez Joachima Löwa. Selekcjoner reprezentacji Niemiec zrezygnował z Matsa Hummelsa, Jerome’a Boatenga i Thomasa Mullera, Szkoleniowiec nie bierze pod uwagę również Andre Schürrle, Christopha Kramera, Kevina Grosskreutza, Benedikta Höwedesa, Rona-Roberta Zielera, Erika Durma i Mario Götze, który zdobył najważniejszego gola w finale z Argentyną.

Kto zatem zajął miejsce mistrzów świata z 2014 roku? Jedenastka z ostatniego ważnego meczu Niemców w kwalifikacjach do Euro przeciwko Holandii prezentowała się następująco: Neuer, Süle, Ginter, Rüdiger, Kehrer, Schulz, Kroos, Goretzka, Kimmich, Gnabry, Sane.

Niemcy 2014
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: twitter

Jak widać, więcej w niej zawodników defensywnych, aniżeli tych odpowiedzialnych za siłę ataku. Bardzo ciekawe, jak odnowiony zespół Joachima Löwa zaprezentuje się na Mistrzostwach Europy w 2020 roku. Konkurencja jest niezwykle silna, a faworytem do zwycięstwa z pewnością będą reprezentacje Francji, Hiszpanii i Portugalii.

Kacper Dąderewicz

Źródło: własne
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i "Pakiet Pudziana"

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

Dyskusja

8
21 sie 2019 | 17:19
(Edytowany)
Zmiana pokoleniowa. Akurat Niemcy nie muszą się martwić że stanie się to co z Holendrami, oni mają taki system szkolenia i promowania własnych, młodych zawodników że mogą spać spokojnie. BL i Serie A to obecnie kuźnie talentów i pozostaje nam tylko pozazdrościć bo po erze Lewego będzie nam ciężko nawiązać do 1/4 finału ME...
+10
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Zmiana pokoleniowa. Akurat Niemcy nie muszą się martwić że stanie się to co z Holendrami, oni mają taki system szkolenia i promowania własnych, młodych zawodników że mogą spać spokojnie.Najlepsze jest to że siłą szwabów nie były nigdy indywidualności tylko gra zespołowa i tworzenie kolektywu a na dzień dzisiejszy uważam że mają lepszych jakościowo zawodników niż w 2014 roku, zwłaszcza w ataku. BL i Serie A to obecnie kuźnie talentów i pozostaje nam tylko pozazdrościć bo po erze Lewego będzie nam ciężko nawiązać do 1/4 finału ME...
21 sie 2019 | 16:05
+13
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Przez kilka lat mogą mieć drobne kłopoty, ale ich system szkolenia jest tak mocno rozbudowany że nie grozi im większy kryzys
21 sie 2019 | 15:24
(Edytowany)
Loew oprócz zjadania gili i wąchania se jaj znany jest również - podobnie jak cała niemiecka piłka - z trzymania pewnego poziomu gry. Myślę, że mimo wszystko wyciągnął on wnioski i mimo tego, że obecna Bundesliga jest już zaledwie cieniem dawnej siebie, zdoła ufomować zespół na miarę podium Euro.
+19
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Loew oprócz zjadania gili i wąchania se jaj znany jest również - podobnie jak cała niemiecka piłka - z trzymania pewnego poziomu gry. Myślę, że mimo wszystko wyciągnął on wnioski z tamtych kompromitujących porażek i pomimo tego, że obecna Bundesliga jest już zaledwie cieniem dawnej siebie, zdoła ufomować zespół na miarę podium Euro.
21 sie 2019 | 14:47
(Edytowany)
po tym artykule mamy uronić łezkę nad Niemcami ? Jeszcze czego !
-15
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
po tym artykule mamy uronić łezkę nad Niemcami czy co? Jeszcze czego !
21 sie 2019 | 13:06
(Edytowany)
Chyba jakaś baba/koza bądź bober przykleił mu się do wnętrza polika i próbuje odessać :)
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Chyba jakaś baba/koza bądź bober przykleił mu się do wewnętrznej strony polika i próbuje odessać :)
21 sie 2019 | 11:57
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
A co niemiaszki się nie starzeją?...ten skład był 5 lat temu.....tego samego roku i my ich pouczyliśmy na narodowym...
21 sie 2019 | 11:37
+40
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Na pierwszą 11 nadaje się jedynie Kroos. Ter Stegem obecnie dużo lepszy od Neuera.
22 sie 2019 | 14:18
+8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Aż dziw bierze właśnie że nie gra ter stegen
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Wszystkie

Sportbuzz

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.