Reprezentacyjna forma Rafała Gikiewicza. Polak znów “czysty”, jego Augsburg niepokonany

Paweł Andrachiewicz / PressFocus
Trwa bardzo dobra seria Augsburga. Ekipa Rafała Gikiewicza ciągle nie zaznała ligowej porażki, a w 3. kolejce wywalczyła punkt w starciu z Wolfsburgiem (0:0). Dla polskiego piłkarza, świetnie spisującego się w bramce, to już drugi z rzędu mecz z czystym kontem.
Połechtany miejscem w jedenastce drugiej kolejki Gikiewicz również i dziś rozpoczął mecz w pełni skoncentrowany. Już w 6. minucie po raz pierwszy sprawdził go Wout Weghorst, ale górą w tym pojedynku wyszedł Polak.
Gdy wydawało się, że były golkiper Unionu Berlin wreszcie skapitulował po strzale Josipa Brekalo, z pomocą przyszła analiza powtórek. Sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej u Weghorsta. Pierwsza połowa nie przyniosła więc goli.
Wolfsburg w drugiej części gry podkręciło tempo, chcąc zrehabilitować się po porażce w kwalifikacjach Ligi Europy z AEK Ateny. Augsburg koncentrował się tylko na rozbijaniu ataków rywala.
Duże szczęście mieli w 78. minucie, kiedy nieporozumienie w linii obrony mógł wykorzystać Yannick Gerhardt, ale minimalnie chybił z kilkunastu metrów. Mimo mało korzystnego wyniku i dużej przewagi, trener “Wilków” nie zdecydował się na wprowadzenie z ławki polskiego napastnika Bartosza Białka.
Po drugiej stronie cały mecz na rezerwie spędził Robert Gumny. 0:0 oznacza trzeci z rzędu remis Wolfsburga i siódmy punkt dla Augsburga.