Rivaldinho: Robert Lewandowski jest jednym z moich wzorów. Rivaldo na pewno przyleci na mecz do Krakowa

Rivaldinho: Robert Lewandowski jest jednym z moich wzorów. Rivaldo na pewno przyleci na mecz do Krakowa
Cracovia
Brazylijczyk Rivaldinho dołączył niedawno do Cracovii - w barwach "Pasów" zdążył już nawet zadebiutować w pierwszej kolejce Ekstraklasy. Syn słynnego Rivaldo w wywiadzie z "WP Sportowe Fakty" przyznał, że jednym z jego wzorów jest Robert Lewandowski. Zapowiedział też, że jego ojciec na pewno przyleci na mecz do Krakowa.
Sprowadzenie Rivaldinho przez Cracovię było sporym zaskoczeniem. Brazylijczyk w debiucie w PKO Ekstraklasie pokazał się z całkiem niezłej strony. Sam także ma pozytywne odczucia z pierwszych dni w Polsce.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Pierwsze wrażenia z pobytu tutaj - fantastyczne. Piękne miasto, żywiołowi kibice, a do tego serdeczne przyjęcie przez drużynę. To na pewno ułatwi mi aklimatyzację. Bardzo mi się podobało, jak nasi fani śpiewali podczas pierwszego meczu. Miałem trochę pecha, że w ligowym debiucie nie udało mi się strzelić gola, ale najważniejsze, że Marcos Alvarez trafił do siatki i wygraliśmy 2:1 - powiedział.
Grę syna w nowych barwach obserwował słynny Rivaldo. Były mistrz świata niedługo ma zawitać do Polski. Czeka tylko, aż uspokoi się sytuacja związana z koronawirusem.
- Jak tylko sytuacja z COVID-19 pozwoli nam na spokojniejsze podróże, na pewno mój tata przyleci tu do mnie. Chce pozwiedzać miasto, poznać mój nowy zespół. Widział nasz pierwszy mecz i wspominał, że stadion bardzo mu się podoba. Jestem przekonany, że obejrzy jakiś mecz Cracovii na żywo - przyznał Rivaldinho.
Nowy piłkarz "Pasów" uważa, że Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę, choć w finale Ligi Mistrzów kibicował Neymarowi. Co ciekawe, Polak jest jednym z piłkarskich wzorów Brazylijczyka.
- Nie wiem, czy decyzję organizatorów w sprawie Złotej Piłki można jeszcze zmienić, ale uważam, że Lewandowski zasłużył, by otrzymać tę nagrodę. Zachwycało mnie, jak grał. Moimi wzorami napastników od dawna byli Luis Suarez, Karim Benzema i właśnie "Lewy". Polak jest wyjątkowy, dużo się uczę, śledząc sposób, w jaki się porusza podczas meczów - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik25 Aug 2020 · 14:24
Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również