Robert Dadok liczy na zwycięstwo ze Górnika Zabrze Śląskiem Wrocław. "To będzie dla nas dodatkowa motywacja"

Robert Dadok liczy na zwycięstwo ze Śląskiem Wrocław. "To będzie dla nas dodatkowa motywacja"
Marcin Bulanda / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 17 maj 2022 | 20:58
Górnik Zabrze zakończy sezon 2021/2022 wyjazdowym spotkaniem ze Śląskiem Wrocław. Na wygraną na terenie rywali liczy piłkarz śląskiego zespołu, Robert Dadok.
25-latek w ostatnim spotkaniu w ostatniej chwili wskoczył do wyjściowej jedenastki w miejsce kontuzjowanego Dariusza Pawłowskiego. Uważa, że dobrze wykorzystał szansę, którą otrzymał od Jana Urbana.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Rywalizujemy z Darkiem Pawłowskim o miejsce na tej samej pozycji. On zagrał ostatnio trzy mecze w wyjściowym składzie i radził sobie bardzo dobrze, wykorzystując swoją szansę. Teraz ja wskoczyłem w jego miejsce ze względu na uraz - powiedział Dadok w rozmowie z oficjalną stroną Górnika.
- Byłem gotowy do gry. Wiedziałem, że muszę trochę odczekać, bo Darek jest w dobrej formie. Gdy już wszedłem do pierwszego składu, to naturalne, że chcę rozpoczynać mecze od początku co tydzień i udowodnić, że na to zasługuję. Grałem właśnie z takim nastawieniem - dodał.
- Było ciężko, bo przegrywaliśmy 0:2 u siebie i pojawiło się trochę złych myśli. Trzeba było jednak pokazać charakter, o czym mówiliśmy już w szatni. Takie mecze często zwycięża się właśnie charakterem. Atakowaliśmy, tworzyliśmy sytuacje, ale nic z tego nie wynikało, było mało strzałów. Aż nagle cztery bramki w tak krótkim czasie. Bardzo się z tego powodu cieszymy - podkreślił.
- Oczywiście, że ze Śląskiem będziemy chcieli wygrać. Przede wszystkim sporo kibiców zapowiedziało przyjazd do Wrocławia, więc będzie to dla nas dodatkowa motywacja - zapewnił.
- Piłkarzy zawsze cieszy to, gdy prowadzi się grę i zwycięża. Nie chcemy skończyć sezonu z porażką i rozjechać się tak do domów. Zawsze lepiej rozpoczynać wakacje po wygranym meczu, odpocząć i wrócić do roboty - zakończył.
Źródło: gornikzabrze.pl