FC Bayern. Robert Lewandowski oceniony przez niemieckie media. "Przeskoczył legendę"

Robert Lewandowski oceniony przez niemieckie media. "Pokazał, że bierze tę rolę na siebie"
MDI / shutterstock.com
Robert Lewandowski zebrał najwyższe noty za swoją grę w meczu Bayern - Borussia Dortmund.
Lewandowski był bohaterem spotkania w Monachium. Polak powiększył swój dorobek bramkowy, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców.
Serwis "Sport1.de" przyznał Polakowi "1,5". - Miał dużo piłek z przodu, przez co znów strzelił gola. To było niesamowite, kiedy w bardzo efektowny sposób ściągnął piłkę. Strzelając 16. bramkę w sezonie, przeskoczył legendę klubu, Gerda Mullera - napisali dziennikarze, nawiązując do tego, że nikt nie zdobył 16 bramek w pierwszych jedenastu kolejkach Bundesligi.
W "Abendzeitung" 31-latek otrzymał "1". - Klasa światowa, tydzień po tygodniu. Bramkarz Bayernu życzył sobie więcej liderów w drużynie, a Lewandowski ponownie mu pokazał, że bierze tę rolę na siebie - podkreślono.
Identycznie grę Lewandowskiego ocenili w "Ran.de" - Kontynuuje swoją niesamowitą serię przeciwko Borussii Dortmund. Najpierw w 17. minucie wykorzystał podanie Pavarda, a następnie w 76. minucie zdobył kolejną bramkę. Tym samym ustanowił rekord Bundesligi: 16 goli w 11 kolejkach. Był również aktywny na skrzydłach i w środku pola - zaznaczono.
- Informacje o nadchodzącej operacji pachwiny brzmią jak kiepski żart. Ten człowiek nie potrzebuje żadnej operacji, jest cholernym Tytanem, co można było dostrzec przy trafieniu na 3:0 - to z kolei słowa z "Sueddeutsche Zeintung".
Daniel Makarewicz10 Nov 2019 · 07:13
Źródło: SportoweFakty WP