Robert Lewandowski pojawi się na gali w byłym klubie. Reprezentant wykorzysta obecność w Polsce

Robert Lewandowski pojawi się na gali w byłym klubie. Reprezentant wykorzysta obecność w Polsce
Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Robert Lewandowski pojawi się na obchodach z okazji 100-lecia Znicza Pruszków. Reprezentant Polski weźmie udział w uroczystej gali swojego byłego klubu.
Po pożegnaniu z Legią Warszawa, Robert Lewandowski zasilił szeregi Znicza Pruszków. Przyszły kapitan reprezentacji Polski trafił tam w 2006 roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Napastnik spędził we wspomnianym klubie dwa lata. W tym czasie wystąpił łącznie w 66 meczach, zdobył 38 bramek i wywalczył dwa tytuły króla strzelców.
Udana przygoda w Pruszkowie zaowocowała transferem do Lecha Poznań. W Zniczu "Lewy" wciąż jest dobrze wspominany, a i on sam nie zapomniał o dawnej drużynie.
Wiadomo już, że kadrowicz Michała Probierza - przebywający na listopadowym zgrupowaniu - skorzysta z okazji i weźmie udział w gali z okazji 100-lecia polskiego klubu. Okolicznościową imprezę zaplanowano na 18 listopada.
- Z okazji 100-lecia MKS Znicz Pruszków organizuje galę w dniu 18.11.2023, na którą zostaną zaproszeni przedstawiciele władzy krajowej oraz związków sportowych dyscyplin, które w historii klubu odgrywały największą rolę - czytamy w oficjalnym komunikacie.
Obecnie Znicz znów rywalizuje na poziomie Fortuna 1 Ligi. Na ten moment zespół zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Przeczytaj również