FC Bayern. Robert Lewandowski szybko zmieniony! Wcześniej strzelił gola [WIDEO]

Kontuzja Roberta Lewandowskiego? Polak przedwcześnie zszedł z boiska. Wcześniej strzelił gola [WIDEO]
Ullrich Hufnagel / Press Focus
Bayern Monachium wygrał z Augsburgiem 1:0. Jedynego gola strzelił Robert Lewandowski, który opuścił boisko już w 67. minucie.
Polak znalazł się w dobrej okazji już w 4. minucie, gdy doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego. Strzelił jednak słabo i prosto w Gikiewicza.
W 13. minucie Rami Khedira kopnął w polu karnym Lucasa Hernandeza. Sędzia nie miał wątpliwości - jedenastka!
Do piłki podszedł oczywiście Lewandowski. Gikiewicza zmylił kompletnie. Polski bramkarz Augsburga rzucił się w swój prawy róg, a Lewandowski kopnął piłkę w drugą stronę.
Dla kapitana reprezentacji Polski to już 22 gol w tym sezonie Bundesligi. Blisko zdobycia kolejnego był w 43. minucie, gdy po dośrodkowaniu z Gnabry'ego z ostrego kąta trafił piłką w słupek.
Bayern w pierwszej połowie miał zdecydowaną przewagę. Drugiego gola jednak nie strzelił. Także dzięki Gikiewiczowi, który zatrzymał m.in. groźne próby Gnabry'ego.
Lewandowski na boisku przebywał do 67. minucie. Polak opuszczał je z grymasem bólu. Zastąpił go Tolisso.
W 75. minucie ręką w swoim polu karnym zagrał Pavard. Sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, ale tej nie wykorzystał Finnbogason. Co prawda Islandczyk zmylił Neuera, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.
Augsburg ambitnie dążył do wyrównania, a w końcówce intensywnie oblegał pole karne gości. Przy okazji jednego z rzutów rożnych pod bramkę Neuera pofatygował się nawet Gikiewicz, ale nie zdołał dojść do piłki. Bayern z trudem dowiózł zwycięstwo do końca.
Marcin Karbowski20 Jan 2021 · 20:46