Robert Lewandowski znów trafia w Lidze Mistrzów! Dwa gole i dwie asysty Polaka przeciwko Chelsea! [WIDEO]

Screen z TV
Już w dziesiątej minucie spotkania z Chelsea Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców. Polak najpierw był faulowany w polu karnym przez Willy'ego Caballero, a po chwili wykorzystał "jedenastkę". Później asystował przy trafieniach Ivana Perisicia i Corentina Tolisso, a na koniec sam wpisał się na listę strzelców.
Bayern Monachium w pierwszym meczu przeciwko Chelsea wygrał 3:0 i jedną nogą był już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Hansi Flick nie zamierzał jednak oszczędzać kluczowych zawodników, bo ostatnie spotkanie o stawkę jego zespół rozegrał ponad miesiąc temu.
Od pierwszej minuty zagrał więc między innymi Robert Lewandowski. Polak wpisał się na listę strzelców błyskawicznie, pewnie wykonując rzut karny.
W 7. minucie napastnik Bayernu otrzymał znakomite prostopadłe podanie od Serge'a Gnabry'ego. Minął Willy'ego Caballero, przerzucając nad nim piłkę, a bramkarz faulował "Lewego".
Początkowo sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki". Analiza VAR pokazała jednak, że Lewandowski nie znajdował się przed ostatnim obrońcą.
Z jedenastu metrów Polak się nie pomylił, pewnie pokonując bramkarza rywali. Caballero wyczuł kierunek strału, lecz to nie wystarczyło. Było to 12. trafienie snajpera Bayernu w tej edycji Ligi Mistrzów.
W 24. minucie było już 2:0. Lewandowski znów miał wkład w gola Bayernu. Tym razem asystował przy trafieniu Ivana Perisicia.
W drugiej połowie trafił Corentin Tolisso. Kolejną asystę zaliczył "Lewy". Polak po raz drugi trafił też do siatki, wykorzystując dogranie Alvaro Odriozoli. Tym samym miał udział przy każdym golu Bayernu w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.
Maciej Pietrasik08 Aug 2020 · 21:17