Romelu Lukaku pobił rekord Roberta Lewandowskiego. Wyjątkowe osiągnięcie Belga w eliminacjach do EURO

Romelu Lukaku pobił rekord Roberta Lewandowskiego. Wyjątkowe osiągnięcie Belga w eliminacjach do EURO
Content Curation/SIPA USA/PressFocus
Romelu Lukaku w niedzielę strzelił cztery gole w meczu eliminacji do EURO 2024 z Azerbejdżanem. Dzięki temu Belg pobił rekord Roberta Lewandowskiego sprzed ośmiu lat.
Napastnik Romy dał prawdziwy popis w ostatnim meczu eliminacyjnym. Od jego pierwszego do ostatniego z czterech goli przeciwko Azerbejdżanowi minęło zaledwie 20 minut. Więcej na temat jego wyczynu pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tym samym Lukaku praktycznie zapewnił sobie tytuł najlepszego strzelca obecnych eliminacji. Teoretycznie realne szanse na jego wyprzedzenie ma jeszcze Cristiano Ronaldo.
Portugalczyk ma na koncie dziesięć goli, a jego kadra w niedzielny wieczór mierzyć się będzie z Islandią. Przez ostatnimi meczami Lukaku mógł pochwalić się takim samym wynikiem.
Teraz Belg ma jednak na koncie aż 14 trafień. Dzięki temu pobił rekord Roberta Lewandowskiego. Polak w latach 2014-2015 wyrównał osiągnięcie Davida Healy'ego i zdobył 13 bramek w jednych eliminacjach.
Lukaku przebił wymienioną dwójkę i pnie się także w górę, jeśli chodzi o listę najlepszych strzelców w meczach reprezentacji narodowych. Tam pierwsze miejsce zajmuje Cristiano Ronaldo.
Belg obecnie ma już 83 gole w barwach pierwszej kadry. Zajmuje siódme miejsce, jeśli chodzi o klasyfikację wszech czasów. Tam także w niedzielę wyprzedził Lewandowskiego, który spadł na dziewiątą pozycję.

Przeczytaj również