Rosyjskie media piszą o "najpotężniejszej Polsce". Ale jest też szpila. "Co wolicie?"

Rosyjskie media piszą o "najpotężniejszej Polsce". Ale jest też szpila. "Co wolicie?"
Piotr Matusewicz / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 15 wrz 2021 | 09:56
Rosyjskie oceniły mecz z reprezentacją Polski w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy. O biało-czerwonych piszą z uznaniem, ale nie zabrakło też złośliwej uwagi pod ich adresem.
Polacy rozbili reprezentację Rosji w trzech setach. Bardziej zacięta gra była jedynie w drugim z nich - biało-czerwoni wygrali w nim 26:24. W pozostałych pozwolili rywalom na ugranie 14 i 19 punktów.
- Rosjanie mieli wielkiego pecha. Gra w Gdańsku z najpotężniejszą Polską, z Bartoszem Kurkiem i Wilfredo Leonem w składzie, to wątpliwa przyjemność. Co więcej, w poprzednim meczu między Rosjanami Ukrainą miejscowa publiczność kibicowała przeciwnikowi, bucząc na naszą drużynę. Kluczowy moment? Przegrana dwóch setów z rzędu z Polakami to było jak śmierć - komentuje portal playmaker24.ru.
Rosyjskie media podkreślają, że Polacy swój sukces zawdzięczają też kibicom.
- Powrót Rosjan do meczu, przy tak szalonym wsparciu kibiców rywali, był właściwie niemożliwy. Rosjanie byli na skraju "całkowitego zmrożenia". W ogóle nie wykorzystali trybun rywali dla swoich celów, nie uciszyli ich i nie zdołali się nakręcić. W tym czasie Polacy rozbili nas zagrywką, co w wielu momentach było decydujące - ocenił sport24.ru.
Biało-czerwonych do zwycięstwa poprowadził duet Bartosz Kurek-Wilfredo Leon, który zdobył w sumie 28 punktów. Rywale nie potrafili na to odpowiedzieć.
- W rzeczywistości rosyjska reprezentacja nie miała ani jednego poważnego argumentu przeciwko Polsce. Brak zagrywki, brak dobrego odbioru, brak stabilnego ataku, brak obrony, brak dwóch lub trzech liderów, takich jak przeciwnik - pisze "Sport Business"
Obszernie o meczu pisze "Sport Express". I on podkreśla znaczenie tego, co działo się na trybunach.
- Gra w Polsce, wśród gospodarzy jest jednocześnie piekłem i niebem. Atmosfera zawsze jest tu wspaniała, bo to nie teatr. Tu gra się w siatkówkę, jak na koncercie rockowym. Takie mecze wymagają ogromnej stabilności psychicznej. Wyobraźcie sobie, jak to jest, gdy w pracy gwiżdże na ciebie 11 tysięcy ludzi - tłumaczy rosyjskich zawodników "Sport Express".
Dziennikarz tego pisma wbił jednak szpilę Polakom. Zauważył, że to nie mistrzostwa Europy były w tym sezonie najważniejszą imprezą.
- Porażka w trzech setach zawsze jest nieprzyjemna, mimo to główne zadanie na sezon wykonaliśmy. Co wolicie? Odpaść w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich i sukces na ME siatkarzy, czy odwrotnie? - można przeczytać na łamach "Sport Express".
Rosjanie, grając pod szyldem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, zdobyli w Tokio srebrny medal. Polacy odpadli w ćwierćfinale.
Źródło: WP Sportowe Fakty, sport.pl
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

Superbet
1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 41

15 wrz 2021 | 10:02
0
Polska ma najlepszych kibiców na świecie
15 wrz 2021 | 10:15
0
Prosta odpowiedz wole wygrac mistrzostwo europy niz zajac drugie miejsce na igrzyskach. Ktos zapyta czemu? A odpowiedz jest prosta a mianowicie Europa i tak jest najlepszym kontynetem ze wszystkich, a inne to tylko dodatki. ;)
15 wrz 2021 | 10:55
0
Zależy w jakim sensie, bo jeżeli chodzi o piłkę nożną czy inne sporty to tak, ale jako miejsce do życia, to już nie koniecznie najlepsze miejsce.
16 wrz 2021 | 23:00
0
Zapewne lepiej żyje się w Chinach, KRLD lub Mozambiku
Przedwczoraj | 07:30
0
Mi chodziło o Kanadę, Australię i USA, nie wiem po co podałeś takie skrajności głupku.
Przedwczoraj | 14:21
0
Szczególnie USA jest zajebiste z brakiem systemu opieki zdrowotnej, socjalnej i pracowniczej. W życiu nie ruszyłbym się z UE a miałem propozycję m.in z Kanady. To Europa jest kolebką cywilizacji zachodnio-europejskiej i to tutaj przyjeżdżają Amerykanie, Australijczycy i Kanadyjczycy na urlop bo to jest trendy. Mało wiesz, głupku bo w nogach śpisz
Przedwczoraj | 14:26
(Edytowany)
A dlaczego najmądrzejsi, najbystrzejsi wyjeżdzają do USA i tam zakładają firmy? O to głównie mi chodziło, każdy kontynent ma jakieś wady czy zalety, ale liczy się głównie USA i Europa.
Tam samo jak podczas dwóch wojen światowych, Stany sobie spokojnie czekały na odpowiedni moment wejścia do wojny, Stany najlepsze, a możesz sobie mówić o kolebce, ale to już przeszłość, tak samo jak wszyscy ludzie pochodzą z Afryki, to prawda, ale to dzisiaj nic nie daje. Największe i najlepsze firmy pochodzą z USA i nikt nie zabierze im udziałów w rynku. Daj spokój nie ma się o co kłócić.
0
A dlaczego najmądrzejsi, najbystrzejsi wyjeżdzają do USA i tam zakładają firmy? O to głównie mi chodziło, każdy kontynent ma jakieś wady czy zalety, ale liczy się głównie USA i Europa, jesteś głupkiem skoro tego nie dostrzegasz.
Tam samo jak podczas dwóch wojen światowych, Stany sobie spokojnie czekały na odpowiedni moment wejścia do wojny, Stany najlepsze, a możesz sobie mówić o kolebce, ale to już przeszłość, tak samo jak wszyscy ludzie pochodzą z Afryki, to prawda, ale to dzisiaj nic nie daje. Największe i najlepsze firmy pochodzą z USA i nikt nie zabierze im udziałów w rynku. Daj spokój nie ma się o co kłócić.
Przedwczoraj | 14:40
0
Najlepsze firmy pochodzą z USA bo to najbogatszy rynek i największe fundusze PE/VC. I jak słusznie zauważyłeś nie przetoczyły się przez kontynent amerykański dwie wojny światowe. Sami myślimy (startup) o wejściu do Sillicon Valley ale mieszkać to ja tam na pewno nie będę bo średnio interesuje mnie kultura fast- foodowa. Tutaj w UE jestem u siebie. No chyba, że zaraz wyprowadzi nas PIS ze swoją bandą przygłupich wyborców. No ale wtedy to spierdalam z Polszy PISowskiej jak każdy z tych najbystrzejszych, o których wspomniałeś. Nie ma się co kłocić. Fakt. Pozdrawiam
Przedwczoraj | 14:44
0
No i dobrze warto rozmawiać przepraszam Cię za przezwisko, ale nie spodobało mi się że podałeś przykład Chin czy KRLD, ale ja mogłem dokładniej podać o co mi chodziło. USA i mam nadzieję, że nie będzie, ale to jest wartość dodana Europejczycy dalej będą się kłócić, oby bez wojen, a Stany sobie bedą to rozgrywać po swojemu i straszyć jednych drugimi.
Także ta bogata kultura firm w USA, tez nie jest idealna, bo korporacje coraz bardziej będą nami rządzić itp, też mój pogląd nie jest idealny. Dzięki za wymianę zdań i również pozdrawiam.
Przedwczoraj | 14:48
0
OK. Nic się nie stało. Faktycznie przykład przejaskrawiłem z tym KRLD. Dobrego dzionka!
Przedwczoraj | 14:39
0
Jeśli chcesz inwestować w zagraniczne firmy, to najlepsze są USA, Kanada i UK, bo maja niższe podatki - czyli dwie rynki nie z Europy, UK w sumie też trochę się dystansuje od Europy. Jest też trochę dobrych firm europejskich, ale wejście tam jest gorsze i mniej opłacalne przez wyższe podatki. To też jest ważne dla niektórych osób.USA jest też nazywana krajem drugich i dalej szans, bo można zbankrutować, ale to nie koniec świata. Nie mówiłem całkowicie, że Europa jest zła, bo jest wiele czynników o których można dyskutować, ale głównie o te firmy i warunki do rozwoju mi chodziło.
Przedwczoraj | 14:46
0
Jeśli chodzi o system podatkowy to polecam Irlandię, która ma system podatkowy 100 razy lepszy od UK. Wiem bo miałem tam firmę i przez dwa lata byłem wyłączony z podatków i innych ZUSów- srusów. Akurat dla mnie UE jest na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem ze względu na branże, w której jesteśmy bo jest ona silnie regulowana polityką wspólnotową. Kolejnym krokiem na pewno będą USA a potem rynki azjatyckie. Najpierw trzeba jednak okrzepnąć w domu a tu UE daje nam niezliczone mechanizmy i instrumenty wsparcia jeśli chodzi o R&D
15 wrz 2021 | 11:43
0
ranga igrzysk olimpijskich jest o wiele wyżej niż ME
15 wrz 2021 | 13:23
0
Mi się wydaje, że siatkarze o wiele, wiele bardziej woleli by mieć krażek IO niż być ME. ME to raczej taki drugorzędny turniej w stostunku do IO czy MŚ.
15 wrz 2021 | 15:55
0
Daan187 Niestety, ale za 150-200 lat Europa przestanie być taka wspaniała. Zamurzynią nas, biały człowiek będzie walczył w rezerwacie przyrody o przetrwanie, a Europa zmieni się w to czym obecnie Afryka jest, bo oni nawet roli uprawiać nie potrafią tak jak biali.
Rosja zostanie ostatnim bastionem gdzie biały człowiek będzie większością społeczeństwa.
15 wrz 2021 | 16:15
0
Przecież w Rosji także ubywa białych Rosjan, a wyższa dzietność jest wśród tych mniejszości, których jest dużo.
15 wrz 2021 | 19:44
0
Tyle, że w Rosji jest tyrania i jak sprawa będzie naprawdę poważna to zrobią czarnym to co Niemcy żydom.
15 wrz 2021 | 19:57
0
Pewnie tak, albo skłócą jakiś jeden niewygodny naród z drugim itp...
16 wrz 2021 | 23:02
0
Nie wiem czy wiesz nieuku ale ludzkość wywodzi się wprost z Afryki. Także na 100% masz czarnoskórych przodków xDDD
15 wrz 2021 | 10:59
0
Wolę aby moja reprezentacja broniąca barw owe barwy miała, a nie utraciła je z powodu dyskwalifikacji i dopingu to tak w odpowiedzi xd
15 wrz 2021 | 11:39
0
ja to bym wolal medal olimpijski i emeryture olimpijska
15 wrz 2021 | 11:54
0
No bo Polska jest przepotężna!...sami wiedzą bo nie raz wpierdol dostali!
15 wrz 2021 | 13:18
0
Nie widzę nigdzie Ajtuja.
15 wrz 2021 | 12:21
0
Dostali stosowny oklep.
15 wrz 2021 | 13:32
0
niech sobie tłumaczą porażkę z Polską jak chca,ale Euro też jest ważne
15 wrz 2021 | 13:18
0
A spiridonov Alkoholov jak skomentuje mecz ? Wgl bym mu załatwił galę na famę MMA z Najmanem i tak mi się wydaje że miałby problemy
15 wrz 2021 | 16:38
0
Brawo bracja z rosjija
15 wrz 2021 | 10:20
0
noi spasiba ruskim do cholpy nazat
16 wrz 2021 | 22:39
0
Może i przegraliśmy Tokio ale i tak szpila dla rusków jest bo my mieliśmy własną flagę a wy rusole co żeście mieli??? Flagi własnej nawet nie mieliście tylko jakieś RKO hahahahaha
15 wrz 2021 | 11:58
0
szpila, to takie pocieszanie się, że u nas jest słabo, ale i u was coś jest.. ruscy zagrali słabo na IO i na ME i to jest fakt
15 wrz 2021 | 11:11
0
Rosjanie klasą nigdy nie grzeszyli
15 wrz 2021 | 10:56
0
Polska, Polska, Polska BRAWO! Ale zawsze mam bekę z tych Januszy na trybunach, jak zagrają tak robią :D
15 wrz 2021 | 14:04
0
Szpila zgadza się w 100%! Co mieliśmy przegrać już przegraliśmy! Nawet jeśli wygramy ME to w pamięci zostanie Olimpiada. Nie zmienia to faktów że ograć Rosjan jest dla nas jak medal Olimpijski :P
15 wrz 2021 | 11:26
0
Szczerze? 2 miejsce na IO to też porażka bo liczy się tylko pierwsze. Więc tak w odpowiedzi to wolałbym wygrać przynajmniej ME niż przegrać oba turnieje jak Rosja;)
Właściwie to ten pierwszy przegrał jakiś rosyjksi komitet olimpijskiXD
15 wrz 2021 | 10:14
0
Ja bym wolał być dwa razy z rzędu mistrzem świata i sukces na mistrzostwach Europy odnieść niż być w finale igrzysk
15 wrz 2021 | 10:02
0
Dobrze jechać z tymi polaczkami cebulakami.
15 wrz 2021 | 10:04
0
W takim razie jechać też z tobą polaczku cebulaczku
15 wrz 2021 | 10:10
0
Kim ty jesteś ogurze że śmiesz że mną dyskutować.
15 wrz 2021 | 10:23
0
Z takim kimś jak ty, to dyskusja nie ma sensu. Żegnam
15 wrz 2021 | 10:06
0
Nigdzie z Tobą nie jedziemy cebulaku
15 wrz 2021 | 10:11
0
A ty sterydziaru morda tam.
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

Superbet
1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI