Ruediger wyjaśnił, dlaczego nie przedłużył kontraktu z Cheslea. "Nie jesteśmy robotami"

Ruediger wyjaśnił, dlaczego nie przedłużył kontraktu z Cheslea. "Nie jesteśmy robotami"
UKSportsPicsLtd/Pressfocus
Autor: Marcin Karbowski 20 maj 2022 | 12:34
Antonio Ruediger opowiedział o swoich negocjacjach z Chelsea. Niemiec przyznał, że klub długo nie dawał mu żadnych sygnałów w sprawie ewentualnego przedłużenia kontraktu.
Ruediger po sezonie odejdzie z Chelsea. Na zasadzie wolnego transferu przeniesie się do Realu Madryt.
Dalsza część tekstu pod wideo
O sytuacji Niemca media informowały przez wiele miesięcy. Mówiono, że piłkarz chce zostać w Londynie, ale jego rozmowy z władzami klubu nie układały się pomyślnie.
- Jesienią negocjacje stały się trudne. Biznes to biznes, ale jeśli klub nie przekazuje żadnej wiadomości od sierpnia do stycznia, to sytuacja robi się skomplikowana. Po pierwszej ofercie był długi okres bez żadnego sygnału - stwierdził Ruediger.
- Nie jesteśmy robotami. Nie możemy miesiącami żyć z taką niepewnością. Oczywiście, nikt nie przewidział sankcji, ale inne wielkie kluby okazały swoje zainteresowanie. Musiałem podjąć decyzję. Nie mam jednak nic złego do powiedzenia na temat Chelsea - dodał Niemiec.
Ruediger trafił do Chelsea w 2017 roku. Wygrał z nią m.in. Ligę Mistrzów. W sumie dla "The Blues" rozegrał 202 spotkania.
Chelsea w niedzielę na zakończenie sezonu zagra z Watfordem. "The Blues" zagwarantowali sobie już trzecie miejsce w tabeli.
Źródło: The Players Tribune