Saburtalo wyeliminowało Szeriff Tyraspol, grał Jarosław Jach

Dziurek / shutterstock.com
Saburtalo Tbilisi uległo u siebie drużynie Szeriff Tyraspol 1:3 (0:3) w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Do kolejnej fazy awansował jednak zespół z Gruzji, który wygrał przed tygodniem w Mołdawii 3:0.
Na Stadionie im. Micheila Meschiego spotkanie z ławki rezerwowych gości rozpoczął Jarosław Jach. Polak dopiero osiem minut przed końcem zastąpił Gheorghe Antona.
Mistrz Gruzji roztrwonił znakomitą zaliczkę z pierwszej konfrontacji w zaledwie dziesięć minut. Najpierw świetnie przymierzył głową Albańczyk Liridon Latifi, pięć minut później niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki Gagi Margwelaszwili, a po kolejnych dwóch minutach skutecznie uderzył w długi róg Kameruńczyk Robert Ndip Tambe.
Drużynę z Gruzji uratował przed kompromitacją przed własną publicznością Ognjen Rolović. Czarnogórzec czternaście minut po zmianie stron przypadkowym, ale szczęśliwym uderzeniem z kilku metrów zdobył gola na wagę awansu do kolejnej fazy, w której ekipa z Kaukazu zagra z rozstawionym Dinamem Zagrzeb.
Jakub Kreśliński16 Jul 2019 · 21:28