Samobój pomógł Chelsea FC w awansie! "The Blues" w półfinale FA Cup [WIDEO]

Samobój pomógł Chelsea w awansie! "The Blues" w półfinale FA Cup [WIDEO]
Autor: Adam Kłos 21 mar 2021 | 16:21
Chelsea awansowała do półfinału FA Cup. Londyńczycy pokonali Sheffield 2:0.
Gospodarze ze Stamford Bridge powoli weszli w to spotkanie. W pierwszym kwadransie podopieczni Thomasa Tuchela nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali.
Przełamanie nastąpiło w 24. minucie. Wtedy wynik otworzył Oliver Norwood, który zdobył bramkę samobójczą. Po wrzutce z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Bena Chilwella. Lewy obrońca oddał strzał z dystansu, a futbolówka wpadła do siatki po niefortunnej interwencji pomocnika Sheffield.
Jeszcze przed przerwą Christian Pulisic stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Amerykanin doszedł do pozycji strzeleckiej w polu karnym, ale jego uderzenie zostało zatrzymane przez Aarona Ramsdale'a.
W drugiej połowie Chelsea kontrolowała przebieg spotkania. Sheffield rzadko udawało się przedostać z piłką na połowę rywala. Najaktywniejszym piłkarzem "The Blues" był Pulisić. Skrzydłowy często wdawał się w dryblingi, próbował ośmieszyć przeciwników.
W 78. minucie minimalizm londyńczyków mógł się zemścić. Po centrze z rzutu rożnego pojedynek w powietrzu wygrał Enda Stevens, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki strzeżonej dziś przez Kepę. W doliczonym czasie gry mocne uderzenie z pola karnego oddał także Rhian Brewster. Zabrakło kilkudziesięciu centymetrów, aby Anglik doprowadził do wyniku 1:1.
Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 93. minucie Hakim Ziyech wpadł w pole karne i strzałem lewą nogą podwyższył prowadzenie. Chelsea dowiozła dwubramkowe prowadzenie do końca i awansowała do półfinału FA Cup.

śr. wiek: 27.3 lat
TYLKO DO 19.06, 23:59. Bez wpłaty własnej, bez ryzyka i bez obrotu w ETOTO z kodem MECZYKI5 - SPRAWDŹ

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
Tylko do 19.06!

TYLKO DO 19.06, GODZ. 23:59! 5 PLN bez depozytu i 100 PLN zakład bez ryzyka, bez obrotu. Jeśli przegrasz, otrzymujesz kasę z powrotem i możesz ją od razu wypłacić.

Dyskusja 5

21 mar 2021 | 16:35
0
No to Sheffield już mogą się skupić na walce o utrzymanie ?
21 mar 2021 | 16:27
0
Słabiutki mecz Chelsea, Sheffield przy dobrych wiatrach mogło wbić tego gola w drugiej połowie. Zawodnicy The blues chyba myślami już w reprezentacji, mnóstwo niedokładności, słaba intensywność w ataku, ogólnie męczenie buły, mam nadzieję że do ligi mistrzów się poprawią, bo mimo dobrej grze w obronie i destrukcji w ofensywie nadal jest przeciętnie. Azpiliceta słabiutki mecz.
21 mar 2021 | 16:48
0
Mecz beznadziejny. Awansował faworyt.
21 mar 2021 | 16:31
0
no i git. grunt że wygraliśmy. nie było dogrywki i nie było możliwości zamęczenia grajków co jest najważniejsze. bez kontuzji się obyło. lecimy dalej.
21 mar 2021 | 17:10