Samobój pomógł Chelsea FC w awansie! "The Blues" w półfinale FA Cup [WIDEO]

Samobój pomógł Chelsea w awansie! "The Blues" w półfinale FA Cup [WIDEO]
Chelsea awansowała do półfinału FA Cup. Londyńczycy pokonali Sheffield 2:0.
Gospodarze ze Stamford Bridge powoli weszli w to spotkanie. W pierwszym kwadransie podopieczni Thomasa Tuchela nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali.
Przełamanie nastąpiło w 24. minucie. Wtedy wynik otworzył Oliver Norwood, który zdobył bramkę samobójczą. Po wrzutce z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Bena Chilwella. Lewy obrońca oddał strzał z dystansu, a futbolówka wpadła do siatki po niefortunnej interwencji pomocnika Sheffield.
Jeszcze przed przerwą Christian Pulisic stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Amerykanin doszedł do pozycji strzeleckiej w polu karnym, ale jego uderzenie zostało zatrzymane przez Aarona Ramsdale'a.
W drugiej połowie Chelsea kontrolowała przebieg spotkania. Sheffield rzadko udawało się przedostać z piłką na połowę rywala. Najaktywniejszym piłkarzem "The Blues" był Pulisić. Skrzydłowy często wdawał się w dryblingi, próbował ośmieszyć przeciwników.
W 78. minucie minimalizm londyńczyków mógł się zemścić. Po centrze z rzutu rożnego pojedynek w powietrzu wygrał Enda Stevens, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki strzeżonej dziś przez Kepę. W doliczonym czasie gry mocne uderzenie z pola karnego oddał także Rhian Brewster. Zabrakło kilkudziesięciu centymetrów, aby Anglik doprowadził do wyniku 1:1.
Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 93. minucie Hakim Ziyech wpadł w pole karne i strzałem lewą nogą podwyższył prowadzenie. Chelsea dowiozła dwubramkowe prowadzenie do końca i awansowała do półfinału FA Cup.
Adam Kłos21 Mar 2021 · 16:21