Schalke wraca do Bundesligi! Uznany zespół wywalczył awans

Schalke 04 Gelsenkirchen wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zwycięstwo 3:2 z FC Sankt Pauli zagwarantowało awans.
Schalke spadło do drugiej ligi w zeszłym sezonie. Była to pierwsza relegacja drużyny od lat 80.
Dwa miesiące temu klub zdecydował się zwolnić Dimitriosa Grammozisa. Greckiego szkoleniowca zastąpił Mike Buskens.
Pod wodzą nowego trenera Schalke wróciło do formy. W siedmiu poprzednich kolejkach zespół z Zagłębia Ruhry odniósł sześć zwycięstw.
Dziś ekipa S04 fatalnie weszła w mecz. W 9. minucie wynik spotkania otworzył Igor Matanović. Jeszcze przed przerwą 19-latek skompletował dublet, wyprowadzając Sankt Pauli na dwubramkowe prowadzenie.
W 23. minucie do siatki trafił Ko Itakura, ale trafienie Japończyka nie zostało uznane z powodu zagrania ręką. Dopiero po przerwie Schalke zabrało się do odrabiania strat.
Na początku drugiej połowy Simon Terodde wykorzystał rzut karny. W 71. minucie Terodde po raz drugi trafił do siatki.
Schalke poszło za ciosem. Gola na 3:2 strzelił Rodrigo Martinez. Niedługo potem Marcel Beifus nie opanował emocji i obejrzał czerwoną kartkę.
Schalke już nie oddało prowadzenia. Na kolejkę przed końcem sezonu podopieczni Buskensa zapewnili sobie awans do niemieckiej elity.
Adam Kłos07 May 2022 · 22:28