Sebastian Szymański z ważnym golem w Eredivisie! Polak przebiegł sam niemal pół boiska [WIDEO]

Sebastian Szymański od czasu transferu do Feyenoordu Rotterdam błyszczy w holenderskiej Eredivisie. W niedzielę Polak zaliczył kolejny dobry mecz. Jego gol znacznie przyczynił się do wygranej 3:1 z AZ Alkmaar.
Dla obu drużyn bezpośredni mecz był bardzo ważny w kontekście walki o czołowe lokaty w lidze. To gospodarze początkowo mieli powody do radości, dość szybko wychodząc na prowadzenie.
W 26. minucie do siatki trafił Odgaard, otwierając wynik spotkania. Na odpowiedź Feyenoordu nie trzeba było jednak długo czeka. Po pięciu minutach do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Dilrosun.
Od pierwszej minuty w barwach Feyenoordu wystąpił Sebastian Szymański. To właśnie Polak w drugiej części spotkania przeprowadził akcję, która okazała się kluczowa dla losów całego meczu.
W 56. minucie nasz reprezentant przebiegł sam z piłką przez niemal pół boiska. Gdy znajdował się przed polem karnym, zdecydował się na strzał. Wydawało się, że Hobie Verhulst powinien poradzić sobie z tym uderzeniem.
Tak się jednak nie stało. Piłka przeszła po rękach golkipera i wylądowała w siatce. Feyenoord wyszedł natomiast na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania.
Ostatecznie goście wygrali cały mecz 3:1. W 82. minucie wynik ustalił Danilo. Szymański opuścił boisko niedługo później - cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.
Maciej Pietrasik16 Oct 2022 · 18:41