NA ŻYWO
Obejrzyj w
Poznań vs Warszawa
Subskrybuj
  • Kolejny przegląd sytuacji w Lechu i Legii
  • "Kolejorz" wyeliminuje Vikingura? Kluczowy dzień przed mistrzem Polski
  • Zapowiedź meczu el. LKE połączona z konferencją Johna van den Broma

Selekcjoner Brazylii wyjaśnił, jak powinien grać Neymar. "Jeśli jakiś trener go tak ustawi, to nazwę go osłem"

Selekcjoner Brazylii wyjaśnił, jak powinien grać Neymar. "Jeśli jakiś trener go tak ustawi, to nazwę go osłem"
NICOLAS MESSYASZ / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 28 Cze 2022 | 17:10
Tite wyjaśnił, ja jakiej pozycji powinien być wystawiany Neymar. Selekcjoner reprezentacji Brazylii widzi go w środku pola.
Forma Neymara w ostatnich miesiącach budziła spore emocje. Brazylijczyk w minionym sezonie zagrał w 28 meczach. Strzelił w nich trzynaście goli i zaliczył osiem asyst.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sporo dyskusji wywołuje też sposób wykorzystania 30-latka na boisku. Tite ma na niego klarowny pomysł - widzi go tylko w środku pola.
- Neymar nie jest problemem, jest rozwiązaniem. Mówi się, że gdy gra w środku, to popełnia więcej błędów. Ale to jest związane właśnie z pozycją. Popełnia błędy, ale wszystko co robi, co tworzy, będzie miało decydujące znaczenie - podkreśla Tite.
- Jeśli jakiś trener ustawi Neymara na skrzydle, to nazwę go osłem. To znacznie ogranicza możliwości twórcze piłkarza o takich cechach - dodał selekcjoner reprezentacji Brazylii.
- Kreatywność nie jest stała, jest uzależniona od okoliczności. Neymar popełnia więcej błędów, ale jest twórczy, gdy wymaga tego sytuacja - podsumował Tite.
W ostatnim czasie we francuskich mediach znów pojawiają się plotki o tym, że Neymar mógłby odejść z PSG. Według nich sytuację Brazylijczyka monitorują kluby z Premier League.
Źródło: goal.com

Dyskusja 18