Selekcjoner reprezentacji polskich piłkarek ręcznych zwolniony

Piłka ręczna: kadra Polek na mistrzostwa świata
Źródło zdjęcia: Владимир Колов (vazm6), wikicommons

Leszek Krowicki nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej - poiformował ZPRP.

- Związek Piłki Ręcznej w Polsce odwołał Leszka Krowickiego z funkcji trenera kadry narodowej kobiet. Decyzja została podjęta, po szczegółowej analizie wyników sportowych i pracy selekcjonera. Kontrakt trenerski zawarty w dniu 4 lipca 2016 roku został rozwiązany z dniem 19 lipca 2019 r. Przyczyną wypowiedzenia umowy jest utrata zaufania, spadek poziomu sportowego kadry oraz brak realizacji zobowiązań i celów sportowych - przeczytamy w komunikacie.

Reprezentacja kobiet – kierowana przez Leszka Krowickiego – nie uzyskała awansu do Mistrzostw Świata 2019 oraz Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Sukcesu nie było na Mistrzostwach Świata 2017 – kadra seniorek zajęła przedostatnie miejsce w fazie grupowej i nie zakwalifikowała się do fazy finałowej, ani na Mistrzostwach Europy w latach 2016 i 2018 – drużyna nie wygrała żadnego meczu i zajęła ostatnie miejsce w fazie grupowej.

Umówiliśmy się na realizację konkretnych celów sportowych – w tym awans na Igrzyska Olimpijskie 2020. To się nie udało. Rozczarował poziom gry, miejsca i wyniki zdobyte na imprezach głównych. Niestety dalsza współpraca z trenerem Leszkiem Krowickim nie jest możliwa. Szanujemy jego dorobek i wiedzę. Dziękujemy za pracę z reprezentacją Polski. W sporcie najważniejsze są efekty i wynik. A tych nie ma.Trener dostał możliwość odejścia za porozumieniem stron i honorowego pożegnania się, ale nie przyjął tej propozycji – mówi Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Źródło: zprp.pl
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Darmowy zakład 29 PLN + Cashback 31 PLN + Bonus 1200 PLN. Kod: MEGABONUS

Bonus powitalny o łącznej wartości 1145zł. Zakład bez ryzyka + darmowy zakład + bonus od depozytu.

Zakład bez ryzyka 100 PLN i "Pakiet Pudziana" 3000 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Mateusz Borek poleca: Bukmacher ETOTO zamienia 100zł na 300zł

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.