Sensacja na Igrzyskach Olimpijskich! Megan Rapinoe i spółka zostały rozbite [WIDEO]

Maxime Le Pihif / SIPA / Pressfocus
Na Igrzyskach Olimpijskich doszło do pierwszych sensacyjnych rozstrzygnięć. Kobieca reprezentacja Stanów Zjednoczonych została rozbita przez Szwedki wynikiem 0:3.
Ceremonia otwarcia Igrzysk odbędzie się w piątek o godzinie 13:00. Organizatorzy postanowili jednak, że niektóra spotkania softballu oraz piłki nożnej zostaną rozegrane wcześniej.
Dziś naprzeciw siebie stanęły żeńskie drużyny Szwecji oraz USA. Przed turniejem Amerykanki uznawano za faworytki do zdobycia złotego medalu. Megan Rapinoe i spółka dwa lata temu zostały mistrzyniami świata.
Ten mecz jednak lepiej rozpoczęły zawodniczki ze Skandynawii. W 25. minucie do siatki trafiła Stina Blackstenius. Po przerwie 25-latka podwyższyła prowadzenie.
Amerykanki kompletnie sobie nie radziły. W 72. minucie ekipę Stanów Zjednoczonych dobiła jeszcze Lina Hurtig, która na co dzień występuje w Juventusie.
W kolejnych spotkaniach fazy grupowej Igrzysk Olimpijskich ekipy USA i Szwecji czekają starcia z Nową Zelandią oraz Australią.