Sensacyjna porażka Atletico Madryt w Pucharze Króla. Trzecioligowiec pokonał faworyta

cristiano barni / Shutterstock.com
Drużyna Cultural y Deportiva Leonesa pokonała u siebie Atletico Madryt 2:1 (1:1, 0:0) w czwartkowym meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla.
Na Estadio Municipal Reino de Leon znacznie niżej notowani gospodarze ponad godzinę dzielnie powstrzymywali napór faworyta.
Niemoc "Rojiblancos" przełamał duet Joao Felix - Angel Correa. Portugalczyk świetnie zagrał bez przyjęcia do wbiegającego w pole karne Argentyńczyka, który strzałem w krótki róg zaskoczył golkipera rywali.
Siedem minut przed końcem wyrównał jednak kapitalnym uderzeniem z woleja Julen Castaneda, doprowadzając tym samym do dogrywki. W jej trzeciej minucie drugiej części Sergio Benito strzałem z pierwszej piłki w krótki róg sensacyjnie pogrążył dziesięciokrotnych mistrzów Hiszpanii.
Oprócz zespołu z Leon w kolejnej rundzie zagrają również CD Badajoz, które pokonało wyżej notowany SD Eibar oraz CD Mirandes, które również po dogrywce wyeliminowało Celtę Vigo.