Sensacyjna porażka Milanu po golu w 96. minucie. Wielkie kontrowersje w końcówce spotkania [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 17 sty 2022 | 20:32
Piłkarze Milanu mogli w poniedziałkowy wieczór objąć fotel lidera Serie A. "Rossoneri" przegrali jednak na własnym boisku ze Spezią po golu w 96. minucie spotkania. Trzy punkty zgarnęło natomiast Napoli.
Milan w rywalizacji ze Spezią szybko ruszył do ataku. Mnóstwo pracy miał Provedel, który dwukrotnie bardzo dobrze zatrzymał Rafaela Leao. W dobrej sytuacji piłkę obok słupka uderzył natomiast Zlatan Ibrahimović.
W końcówce pierwszej połowy w polu karnym gości zrobiło się naprawdę gorąco. Wówczas golkiper Spezii faulował w polu karnym Leao, lecz Theo Hernandez fatalnie przestrzelił rzut karny.
Niewykorzystana sytuacja szybko poszła jednak w zapomnienie. W doliczonym czasie gry przepięknym golem popisał się Leao. Napastnik Milanu przelobował bramkarza rywali.
W drugiej części spotkania Spezia sprawiła jednak niemałą sensację. W 64. minucie do wyrównania doprowadził Agudelo, który z najbliższej odległości wykończył akcję po podaniu Verde.
W 92. minucie byliśmy świadkami ogromnej kontrowersji. Messias trafił do siatki tuż po tym, jak arbiter odgwizdał faul na Rebiciu przed polem karnym.
Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w 96. minucie spotkania Spezia raz jeszcze uciszyła San Siro. Gol Gyasiego sprawił, że drużyna z dołu tabeli pokonała wicelidera.
1 - 2
17 sty 2022 | 18:30 (zakończony)

Przebieg meczu

23'
P. Kalulu
32'
J. Kiwior
45'
58'
K. Agudelo
64'
90'
3'

4
Problemu z odniesieniem zwycięstwa nie miało Napoli. W szóstej minucie niewiele brakowało, aby błyskawiczną asystę zaliczył Piotr Zieliński. Reprezentant Polski zagrał prostopadłą piłkę do Hirvinga Lozano, ale ten przegrał pojedynek z Łukaszem Skorupskim.
Zawodnik Napoli był skuteczniejszy niespełna kwadrans później. Wówczas wykorzystał dośrodkowanie od Elmasa i otworzył wynik spotkania, dając neapolitańczykom prowadzenie.
W kolejnych minutach sporo pracy miał Alex Meret. Golkiper "Azzurrich" bardzo dobrze zatrzymał między innymi Soriano oraz Arnautovicia. Po drugiej stronie boiska bliski podwyższenia rezultatu był Fabian Ruiz, który trafił w słupek.
Na początku drugiej połowy goście zdobyli drugą bramkę. Dubletem popisał się Lozano, który po asyście Ruiza bez problemów minął Skorupskiego i umieścił futbolówkę w pustej bramce.
3463640
Piłkarz Napoli miał sporą ochotę na hat-tricka, lecz po jego kolejnym uderzeniu Skorupski świetnie interweniował. W polu karnym gospodarzy padł natomiast Ruiz, lecz analiza VAR wykazała, że nie było mowy o faulu.
W końcówce emocji było już mniej. Podopieczni Luciano Spallettiego zwyciężyli 2:0 i umocnili się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, znacznie przybliżając się do najgroźniejszych rywali.