Sevilla zremisowała z Espanyolem. Cztery gole i czerwona kartka

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
Cztery gole i czerwoną kartkę zobaczyli kibice w pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki hiszpańskiej La Liga. Sevilla FC zremisowała u siebie z Espanyolem Barcelona 2:2.
Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie. Dośrodkował Suso, a gola głową strzelił Lucas Ocampos. Do remisu doprowadził w 35. minucie uderzeniem z rzutu wolnego Adri Embarba. Pięć minut po przerwie goście zdobyli drugą bramkę, a jej autorem był Wu Lei.
Od 69. minuty podopieczni Abelardo musieli jednak radzić sobie w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Victor Sanchez. Ekipa ze stolicy Andaluzji wykorzystała przewagę i do remisu na 2:2 doprowadził w 80. minucie Suso.
Podopieczni Julena Lopetegui zajmują piąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 40 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Getafe. Najpierw jednak zmierzą się w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy na wyjeździe z CFR Cluj.
Natomiast zespół z Katalonii plasuje się na przedostatniej pozycji. Do bezpiecznej strefy traci dwa "oczka". Jego kolejnym ligowym rywalem będzie na wyjeździe Real Valladolid. Wcześniej Espanyol zmierzy się na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers w Lidze Europy.