Show Ansu Fatiego! Gol nastolatka, debiut Aguero i cenne zwycięstwo FC Barcelony [WIDEO]

FC Barcelona zanotowała ważne zwycięstwo. Podopieczni Ronalda Koemana na własnym boisku wygrali 3:1 z Valencią.
Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego uderzenia ze strony gości. W 5. minucie Jose Gaya zaskoczył bramkarza Barcelony mocnym uderzeniem z dystansu.
Do remisu doprowadził Ansu Fati. W 14. minucie nastolatek przeprowadził dwójkową akcję z Memphisem Depayem i niezwykle precyzyjnym strzałem posłał piłkę do bramki. Był to drugi gol nowej "dziesiątki" Barcelony w tym sezonie.
Jeszcze przed przerwą Barcelona objęła prowadzenie. Ansu Fati wywalczył rzut karny, a z jedenastu metrów nie pomylił się Memphis Depay.
W 50. minucie "Duma Katalonii" przeprowadziła ciekawą akcję kombinacyjną. Frenkie de Jong i Sergino Dest wymienili podania w polu karnym, piłka trafiła pod nogi Fatiego, a ten oddał strzał lewą nogą. Jasper Cillessen z trudem sparował futbolówkę na rzut rożny.
Po kilkudziesięciu sekundach odpowiedział Carlos Soler. Defensywa "Barcy" zapomniała o pomocniku, który uderzył w słupek.
Decydujący cios Valencii zadał Philippe Coutinho. W 85. minucie Brazylijczyk przejął piłkę zagrywaną z prawego skrzydła przez Sergino Desta i z bliskiej odległości strzelił pierwszego gola w tym sezonie.
Po tym golu Koeman zdecydował się wpuścić na boisko Sergio Aguero. Argentyńczyk zanotował oficjalny debiut w barwach Barcelony.
"Duma Katalonii" dowiozła dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Zwycięstwo pozwoliło awansować na siódme miejsce w tabeli. Za tydzień Barcelona zmierzy się z Realem Madryt.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 22:52