Dobry start Polaków w siatkarskiej Lidze Narodów. Pewne zwycięstwo w debiucie Grbicia

Tomasz Kudala / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy udanie zainaugurowała rywalizację w Lidze Narodów. Biało-czerwoni w debiucie nowego selekcjonera, Nikoli Grbicia, wygrali 3:0 z Argentyną.
Spotkanie odbyło się w kanadyjskiej Ottawie, gdzie biało-czerwoni rozgrywają swój pierwszy turniej w ramach Ligi Narodów.
Lepiej w mecz weszli Argentyńczycy. To oni zdobyli trzy pierwsze punkty, ale Polacy szybko złapali swój rytm. Odrobili straty i przy stanie 8:7 po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Później do końca seta utrzymywali już niewielką przewagę i wygrali tę partię 25:21.
W drugiej odsłonie rywalizacja znów była zaciekła. Polacy szybko odskoczyli na kilka punktów (m.in. prowadząc 8:5), ale rywale nie dawali za wygraną. Kilka razy doprowadzali do remisu. Ostatni raz przy stanie 21:21. Na finiszu seta ponownie lepsi okazali się jednak biało-czerwoni, którzy wygrali 25:22.
Jeszcze bardziej wyrównany był trzeci, i jak się okazało ostatni set. Argentyńczycy chcieli przedłużyć rywalizację i byli naprawdę blisko realizacji takiego scenariusza. Oba zespoły szły łeb w łeb. Aż do stanu 23:23. Wtedy ponownie więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni. Zdobyli dwa punkty i zakończyli spotkanie.
W meczu z Argentyną jako selekcjoner reprezentacji Polski debiutował Nikola Grbić. Serb może być zatem niezwykle zadowolony z siebie i swoich podopiecznych.
Podczas turnieju w Ottawie biało-czerwoni zagrają jeszcze z Włochami (10.06), Bułgarią (11.06) i Francją (12.06).
Polska – Argentyna 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)
Skład i dorobek punktowy: Firlej 3, Kwolek 8, Kłos 11, Muzaj 10, Fornal 15, Kochanowski 7, Popiwczak (l), Butryn 3