Skandal w Gliwicach! Kibole zdemolowali ogrodzenie i wtargnęli na murawę, mecz został przerwany [VIDEO]

asinfo.
Mecz 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice mierzył się z Górnikiem Zabrze w 81. minucie został przerwany z powodu zachowania kibiców, przy stanie 1:0 dla gospodarzy spotkania.
Jedyna bramka w tym starciu padła w 49. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Szczepaniak najwyżej wyskoczył do piłki, wyprzedził obrońców Górnik i skierował futbolówkę do siatki.
Do skandalicznych wydarzeń doszło w drugiej połowie spotkania. W pewnym momencie pseudokibice gospodarzy zdemolowali ogrodzenie na stadionie i wbiegli na murawę. Arbiter przerwał mecz, sytuację próbowali ratować jeszcze gracze Piasta, ale sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna. Po drugiej stronie kibole Górnika palili flagę Piasta. Sędzia nakazał udać się zawodnikom do szatni. Musiała interweniować policja. Spotkania ostatecznie nie dokończono.