Skandaliczna decyzja w ważnym meczu La Liga. Sędzia odpowiedzialny za VAR ma zostać zawieszony

Twitter
Bardzo ważny dla walki o utrzymanie w La Liga mecz między Cadiz i Elche zakończył się remisem 1:1. Po spotkaniu dużo mówi się jednak o fatalnym błędzie zespołu sędziowskiego przy golu wyrównującym.
Już w 7. minucie wynik spotkania otworzyła ekipa Cadiz. Do siatki trafił Brian Ocampo i przy takim rezultacie jego zespół wychodził ze strefy spadkowej La Liga.
Spotkanie zakończyło się jednak ostatecznie remisem 1:1, bo na kilka minut przed końcem wyrównał Ezequiel Ponce. Bramka nie powinna natomiast zostać uznana, bo Argentyńczyk chwilę wcześniej znajdował się na wyraźnym spalonym.
Ponce, będący na spalonym, doszedł do pilki zgranej głową przez jednego z kolegów. Arbiter nie przerwał gry, Ponce rozegrał piłkę na skrzydło, a kilka sekund później otrzymał dośrodkowanie w pole karne i trafił do siatki.
VAR sprawdzał sytuację, ale nie cofnął akcji do chwili, gdy zawodnik Elche otrzymał piłkę będąc na pozycji spalonej. Od tego momentu do gola minęło zaledwie dziewięć sekund.
Trener Cadiz, Sergio Gonzalez przyznał po meczu, że sędzia główny spotkania, Carlos del Cerro Grande przeprosił go za fatalną pomyłkę, którą powinien naprawić przynajmniej zespół odpowiedzialny za VAR.
Hiszpańskie media, w tym “Marca” czy “COPE” zgodnie informują, że Komitet Techniczny Arbitrów szykuje karę dla sędziego, który odpowiadał w tym spotkaniu za VAR. Iglesias Villanueva ma zostać zawieszony.
Adam Nowacki17 Jan 2023 · 08:00
Źródło: własne / COPE / Marca