Skandaliczna oprawa kibiców Lecha Poznań przed meczem z Legią. Ukazali podobiznę słynnego zbrodniarza

Skandaliczna oprawa kibiców Lecha Poznań przed meczem z Legią. Ukazali podobiznę słynnego zbrodniarza
Twitter
Autor: Adam Nowacki 4 lip 2020 | 18:11
Kibice Lecha Poznań przed rozpoczęciem meczu z Legią Warszawa wywiesili na trybunie oprawę z wizerunkiem Pablo Escobara, jednego z najsłynniejszych baronów narkotykowych w historii.
Escobar zasłynął z tego, że dzięki narkotykom stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Stosował jednak brutalne metody. Gdy ktoś chciał mu się sprzeciwić, najczęściej był zabijany. Albo przez niego samego, albo przez podległych mu ludzi.
Fani “Kolejorza” wywiesili jego podobiznę wzbogaconą o hasło “Pelota o plomo”, co znaczy “piłka albo ołów”. To parafraza słów Escobara, który upodobał sobie słowa “Plata o plomo” - “pieniądze albo ołów”, chcąc w ten sposób zastraszać ludzi.
Mecz rozpoczął się kilka minut po czasie, bo kibice gospodarzy odpalili także race. Dym szybko opanował murawę, dlatego konieczne było chwilowe opóźnienie rozpoczęcia hitu PKO Ekstraklasy.
Spotkanie z Legią miało dla fanów z Poznania wyjątkowe znaczenie. To bowiem nie tylko kolejne starcie z odwiecznym rywalem. "Wojskowi" mogli dziś zapewnić sobie przy Bułgarskiej tytuł. Przypomnijmy, że gdy dwa lata temu Legia zdobywała mistrzostwo właśnie na stadionie w Poznaniu, kibice Lecha wszczęli zamieszki, a mecz nie został nawet dokończony.
Wówczas "Kolejorza" ukarano walkowerem, a Legia zdobyła upragnione mistrzostwo. Dziś piłkarze z Poznania nie dali fanom pretekstu do jakichkolwiek złych zachowań. Zagrali świetne spotkanie i pokonali rywali ze stolicy 2:1.
Podopieczni Aleksandra Vukovicia na przypieczętowanie tytułu muszą więc poczekać do następnej kolejki, gdy u siebie zmierzą się z Cracovią.
Źródło: WP Sportowe Fakty / Twitter
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy

Dyskusja 93

6 lip 2020 | 21:10
0
Może nie na miejscu, ale nie jest to aż tak kontrowersyjne. Wszak nie raz na trybunach wieszano podobiznę Wojtyły, czyli największego przyjaciela pedofilów. To po prostu polskie wartości. Przywykniecie.
5 lip 2020 | 15:51
0
Buractwo poznańskie. Te chamy to nawet na kobiety plują i dzieci biją we własnym kotle. Szczyt prowincjonalnego zacofania na dzikim zachodzie
5 lip 2020 | 18:15
0
Lubię poczytać sobie takie wypociny kiedy młodzi udowadniają wyższość , nie można obwiniać sędziego, gry w 10tke , braku napastnika (bo przeciwnik grał bez najlepszego w lidze), więc trzeba się pocieszyć cudzą oprawą. Napisz jeszcze coś zanim skończę popcorn :-)
5 lip 2020 | 22:09
0
Możesz się teraz jarać na lata jak to ograliście kadrowo osłabioną Legię bez Majeckiego, Wieteski, Vesovicia i Kante. Mistrz Po(L)ski 2020 pozdrawia poznańskie słoiki xD
5 lip 2020 | 22:53
0
Poznan know how hahaha. Do kartofli juz
6 lip 2020 | 00:13
(Edytowany)
Co ty bredzisz. Majeckiego już dawno sprzedaliscie, trzeba było się na to przygotowac. Dowhań na urlopie? Po za tym to akurat gdyby nie muzyk to byłoby 4:0 lub 5:0 już w pierwszej połowie po strzałach Tiby Modera i Kamińskiego. Kante już nie ma od jakiegoś czasu, Wieteska sie wykartkował. Brakowało tylko Vesovica. Ale przecież tak sie rozpływales nad szeroką kadrą, macie niby godnych zastępców. Jak na ironię to my graliśmy w największym osłabieniu bez najlepszego strzelca ligi - Gytkjaera. A na boisku zameldowało się 7miu wychowanków ze średnią wieku 20lat . Jak się okazało produkt akademii przerasta jakościowo te wasze gwiazdy. Już Ci kiedyś pisałem. Nie ma się czym jarać. W ciągu ostatniego roku nasza młodzieżówka 3 razy was wyraźnie ograła przy 2 pechowych porażkach , w których wręczał was nasz bramkarz . Więc o czym tu mowa?
0
Co ty bredzisz. Na sędziego nie można zrzucić winy to brednie o bramkach kadrowych? Majeckiego już dawno sprzedaliscie, trzeba było się na to przygotowac. Dowhań na urlopie? Po za tym to akurat gdyby nie muzyk to byłoby 4:0 lub 5:0 już w pierwszej połowie po strzałach Tiby Modera i Kamińskiego. Kante już nie ma od jakiegoś czasu, Wieteska sie wykartkował. Brakowało tylko Vesovica. Ale przecież tak sie rozpływales nad szeroką kadrą, macie niby godnych zastępców. Jak na ironię to my graliśmy w największym osłabieniu bez najlepszego strzelca ligi - Gytkjaera. A na boisku zameldowało się 7miu wychowanków ze średnią wieku 20lat . Jak się okazało produkt akademii przerasta jakościowo te wasze gwiazdy. Już Ci kiedyś pisałem. Nie ma się czym jarać. W ciągu ostatniego roku nasza młodzieżówka 3 razy was wyraźnie ograła przy 2 pechowych porażkach , w których wręczał was nasz bramkarz . Więc o czym tu mowa?
5 lip 2020 | 14:49
0
zaorac i posadzic pyry
5 lip 2020 | 13:12
0
Szczam na legie, proste
5 lip 2020 | 13:09
0
Legia to stara rura, pluje na ryj legii
5 lip 2020 | 10:39
0
z Cracovią Legii łatwo nie będzie
5 lip 2020 | 02:08
0
Legła przegrała z zespołem zdecydowanie lepszym i w dodatku o połowę młodszym to kibole są ble. Autor ma ciężki kompleks.
5 lip 2020 | 10:32
0
Rypie już wam się pod kopułami konkretnie. Gdyby coś takiego miało miejsce w Warszawie to zasrali byście własne skarpetki podczas lamentu jacy to kibole Legii są ohydni i w ogóle podludzie. Ale pyrusy już mogą, szczególnie że mecz wygrali. To ma naprawdę znaczenie.
5 lip 2020 | 10:58
(Edytowany)
Na pewno. Bo oprawa wymierzona była w lokalnego rywala itp? Mimo wszystko , kibicowska poprawność polityczna nie powinna mieć miejsca dopóki , działa się z kulturą. A jedynym zebranym jesteś chyba Ty sam. Przeszkadza Ci kolumbijski baron a w domu masz ołtarzy Stalina? Zejdz na ziemię.
0
Na pewno. Bo oprawa wymierzona była w lokalnego rywala itp? Mimo wszystko , kibicowska poprawność polityczna nie powinna mieć miejsca dopóki , działa się z kulturą. A jedynym zesranym jesteś chyba Ty sam. Przeszkadza Ci kolumbijski baron a w domu masz ołtarzy Stalina? Zejdz na ziemię, albo strasz właściciela Polonii
5 lip 2020 | 14:12
0
Chodzi mi po prostu o waszą hipokryzję. Wyjebane mam tak naprawdę na wasze komentarze, piszę co uważam nie licząc na jakiekolwiek zrozumienie. Widać że większość boli kolejne mistrzostwo więc co możecie innego pisać. Pod artykułem o chuligańskich wybrykach kiboli Legii jazda po Legii na całego, pod artykułem o wybrykach poznaniaków, krakowiaków czy innych nadal jazda po Legii. Tu nawet można napisać komentarz typu: Jebać legie!!11!!! i patrzeć jak lecą plusiki. Ot wasza kultura.
5 lip 2020 | 14:20
(Edytowany)
I właśnie to nazywasz hipokryzją? Ostatnio to nawet po meczu Lech zagłębie czy Lech Pogoń same komentarze o kuchenkorzu, amikach i o tym jak to Legia nie rozjedzie w Poznaniu. Ani jednego komentarza kibica Lecha pod artykułem o Lechu za to całą plejada warszawskich gwiazd meczykowych. O przerośniętym ego i pocisku w każdym komentarzu w kierunku każdego klubu przez podrzędnych słoikarzy nie wspomnę. To co się potem dziwisz że im całą polska ciśnie. Miec o to żal -To dopiero hipokryzja
0
I właśnie to nazywasz hipokryzją? Wszyscy mają wasze mistrzostwo w dupie, bo i tak jesteście słabsi od Piasta czy Lecha. Wygrywacie tylko z ogonami. Ostatnio to nawet po meczu Lech zagłębie czy Lech Pogoń same komentarze o kuchenkorzu, amikach i o tym jak to Legia nie rozjedzie w Poznaniu. Ani jednego komentarza kibica Lecha pod artykułem o Lechu za to całą plejada warszawskich gwiazd meczykowych. O przerośniętym ego i pocisku w każdym komentarzu w kierunku każdego klubu przez podrzędnych słoikarzy nie wspomnę. To co się potem dziwisz że im całą polska ciśnie. Miec o to żal -To dopiero hipokryzja
5 lip 2020 | 14:27
0
Jak już powiedziałem, mam wyjebane. Nie jeżdżę po żadnym klubie więc hipokrytą nie jestem. Ty widzisz tylko chamstwo ze strony legionistów, ja widzę ze wszystkich stron, i tak będziesz widział tylko to co chcesz. Przejrzyj komentarze pod tym artykułem, zobaczysz o co mi chodzi. Dalej myśl że banery uznawane za niepoprawne politycznie są krytykowane tylko dlatego bo leszek wygrał, he he he. Bez odbioru. Nara
5 lip 2020 | 15:48
0
Przecież to buraki z kompleksami Legii więc nie ma sensu z nimi pisać bo to tak jakbyś dyskutował z chłopem małorolnym
5 lip 2020 | 18:19
0
Brawo, komentarz godny oprawy i kompleksu Lecha :-)
5 lip 2020 | 01:32
0
Ten kto to pisał jest po prostu zwykłym śmieciem
6 lip 2020 | 21:08
0
Odkąd zlikwidowali gimnazja, poziom wypowiedzi w Internecie dopadł zatrważający regres.
5 lip 2020 | 00:42
0
Tak naprawdę to mieli wystawić podobiznę biskupa Paetza /tego od tylnych słowików/ ale im grafik od opraw zachorował.
5 lip 2020 | 00:03
0
Temat jest o pilce a widze ze wiekszosc wjechala na tematy polityczne.Jak cos to Duda i Trzaskowski to tez chuje bo nie szanuja Polakow!
4 lip 2020 | 22:26
0
Oprawy kartofli sa najbardziej chamskie w Polsce.
4 lip 2020 | 21:57
0
nie wierzcie we wszystko co wam media wmawiają
4 lip 2020 | 21:10
0
Fani “Kolejorza” wywiesili jego podobiznę wzbogaconą o hasło “Peloto o plomo”, co znaczy “piłka albo ołów”. Pelota, nie peloto, nawet widać wyraźnie to na powyższej fotografii szanowny redaktorze.

4 lip 2020 | 21:00
0
O qrwa xD SKANDALICZNA! xD powinny być kwiatki, serduszka i tęcze nie? xD Jakby to był Hitler albo Lenin, których postaci niosą za sobą chorą ideologię to spoko, można się dopierdalać. Ale Pablo? xD
4 lip 2020 | 21:32
0
Ja wiem, że "Pablo" można polubić przez serial Narcos, ale jego poczynania doprowadziły do śmierci około 4 tysięcy osób.
4 lip 2020 | 21:36
0
Nie wiem nie oglądałem. Napoleon jest sprawcą jeszcze większej ilości śmierci, uznawany w Europie za swego rodzaju zbrodniarza i dyktatora. W Polsce umieściliśmy jego postać w hymnie.
4 lip 2020 | 19:53
0
Aj tam nie zesrajta sie- jak dla mnie bardzo pomysłowa oprawa.A tego że Escobar pomagał biednym i wspierał budżet Kolumbii tego juz nikt nie pamięta.A jak ktoś w interesach wchodził mu w drogę to juz był jego wybór i ryzyko-gdyby nie stosował tak radykalnych reguł w zyciu by do takiego majątku nie doszedł.
4 lip 2020 | 19:37
0
No i? Z Floyda zrobili męczennika, a przecież to też był zbrodniarz. Mniejszego kalibru, ale jednak. Taka moda dzisiaj.
4 lip 2020 | 20:23
0
Zbrodnia to ciężkie przestępstwo. Floyda zbrodniarzem raczej trudno nazwać, siedział 4 lata za rabunek.
4 lip 2020 | 21:31
0
Twoim zdaniem napaść z bronią w ręku na ciężarną kobietę, przykładanie jej lufy pistoletu do brzucha to nie jest ciężkie przestępstwo? Nie mam więcej pytań...
4 lip 2020 | 22:29
0
Floyd był czarny więc trzymał ten pistolet w swojej obronie, ok?
Może poczuł się zbyt opresjonowany przez białe społeczeństwo, więc miał takie prawo!
5 lip 2020 | 01:00
(Edytowany)
Gościu, powielasz ploty, które nie mają nic wspólnego z faktami. Floyd brał udział w rabunku domu należącego do kobiety - reszta jest zmyślona przez Internautów. Naprawdę nie trzeba fikcji, żeby uznać, że facet był przestępcą, i to wielokrotnie skazywanym. Słowa "zbrodnia" jednak najczęściej używa się w stosunku do zabójstwa, a nie kradzieży i kokainizmu.
0
Gościu, powielasz ploty, a nie fakty. Floyd brał udział w rabunku domu należącego do kobiety - reszta jest zmyślona przez Internautów. Naprawdę nie trzeba fikcji, żeby uznać, że facet był przestępcą, i to wielokrotnie skazywanym. Słowa "zbrodnia" jednak najczęściej używa się w stosunku do zabójstwa, a nie kradzieży i kokainizmu.
5 lip 2020 | 01:09
0
I rozumiem niesmak, gdy robi się z niego aniołka, ale mimo wszystko porównanie go z masowym mordercą Escobarem nie jest zbyt trafione. Floyd odsiedział wyrok, ustatkował się, próbował normalnie żyć. Escobar do końca życia był siejącym śmierć bossem mafii, więc odwołanie się do niego jest jednoznaczne.
5 lip 2020 | 14:06
0
Tak próbował normalnie żyć, że wprowadzał na rynek fałszywe banknoty i został zabity podczas aresztowania, no to fajne to normalne życie, a myślałem, że normalne jest chodzenie do pracy, wychowywanie dzieci, które on z resztą opuścił, itd.
5 lip 2020 | 14:29
(Edytowany)
Płacenie fałszywymi banknotami nie jest równoznaczne ze świadomym wprowadzaniem ich do obiegu. Gdyby wiedział, że płaci fałszywkami, raczej szybko by się ulotnił, a nie kłócił z policją. Chłop był przestępcą, ćpał, był w kilku związkach - klasyczna patologia z gett. Ale należał do tych, którzy trochę się pozbierali. Uczciwie pracował, wypowiadał się przeciw przemocy. Nigdy nikogo nie zabił. I stał się symbolem - tak, moim zdaniem niesłusznie - opresji państwa wobec czarnoskórych. Więc jakkolwiek jest to hucpa, to jednak odwoływanie się do niego nie jest tym samym, co zabawa wizerunkiem słynnego mafiosa, który wydał tysiące wyroków śmierci.
0
Płacenie fałszywymi banknotami nie jest równoznaczne ze świadomym wprowadzaniem ich do obiegu. Gdyby wiedział, że płaci fałszywkami, raczej szybko by się ulotnił, a nie siedział w samochodzie obok sklepu, a potem kłócił z policją. Chłop był przestępcą, ćpał, był w kilku związkach - klasyczna patologia z gett. Ale należał do tych, którzy trochę się pozbierali. Uczciwie pracował, wypowiadał się przeciw przemocy. Nigdy nikogo nie zabił. I stał się symbolem - tak, moim zdaniem niesłusznie - opresji państwa wobec czarnoskórych. Więc jakkolwiek jest to hucpa, to jednak odwoływanie się do niego nie jest tym samym, co zabawa wizerunkiem słynnego mafiosa, który wydał tysiące wyroków śmierci.
5 lip 2020 | 20:03
0
Daruj sobie, tu są normalni ludzie, a nie lewacka hołota, nikogo tu nie przekonasz, że czarni postępują logicznie jak biali, albo że Floyd był niewiniątkiem. Faktów nie zmienisz, to był kryminał i zbrodniarz, a twoje poglądy mają tyle samo wspólnego z prawdą co płaska ziemia.
5 lip 2020 | 21:16
0
Rzeczywiście daruję sobie, skoro musiałbym przekonywać, że "czarni postępują logicznie jak biali". Trzeba by zacząć od elementarza. Nic to, życzę więcej zrozumienia. Także dla rozmówców - kilka razy podkreśliłem, że facet niewiniątkiem nie był, ale widać moje słowa w ogóle nie docierają. Może poczujesz się jednak lepiej, gdy dodam, że spędziłem już sporo czasu potępiając zadymy pod hasłem "BLM", odpierając ataki prawdziwej lewicy. Zdrowia.
6 lip 2020 | 00:21
0
Po co się tak rozpisujesz? Zdajesz sobie sprawę, że po każdym pierwszym zdaniu twoich komentarzy już widać, że to bzdury, których nawet nie mam zamiaru czytać? Np. w tym powyżej napisałeś, że sobie darujesz, a jednak nie. Tak więc piszesz na darmo, tylko spamujesz.
6 lip 2020 | 16:26
0
Chłopcze, nie zabieraj się za dyskusję, jeśli nie stać cię na przeczytanie kilku zdań. A jeśli naprawdę chcesz ją zakończyć, to zakończ, nic prostszego. Nie musisz mnie o tym informować.
7 lip 2020 | 10:05
0
To nie to że nie stać mnie na przeczytanie, tylko nie chcę, że już pierwsze zdanie to brednie, to też cię przerosło, chociaż wyraźnie i jasno napisałem. Pogrążasz się coraz głębiej w tym swoim debilizmie.
6 lip 2020 | 21:06
0
Nic dziwnego. Konserwy lubią czytać i pisać tylko o homoseksualnym seksie. Cała reszta ich przerasta. Musi być czarno-biało, żadnych utrudnień, coby nie poczuć dyskomfortu.
7 lip 2020 | 20:00
0
Minimalista - różne są konserwy, zdarzają się wśród nich ludzie inteligentni i ciekawi. Niestety tym razem trafił się czy to człowiek prosty, czy myśliciel z mlekiem pod nosem.
4 lip 2020 | 19:34
0
poznańska hołota. zamknąć stadion. rozwiązać klub
4 lip 2020 | 20:20
0
warsiawska hołota,zamknąć stadion, rozwiązać ten słoikowy przybytek i spuścić w Czajce razem z szambem do Wisły i sru do Bałtyku!
4 lip 2020 | 20:41
0
Jesteś za głupi żeby zrozumieć tą oprawę. Zamknąć to mogę drzwi za Tobą jak już pójdziesz
4 lip 2020 | 21:34
0
Ale ty masz smutne życie, lewaku. Weź sobie Trzaskowskiego, Biedronia i zróbcie sobie trójkącik, może się uspokoisz.
4 lip 2020 | 21:40
0
Zmień sobie nick na "antyrozum", będzie do ciebie pasował jak ulał.
5 lip 2020 | 03:03
(Edytowany)
Antyrasizm4 coś zniknąłeś po meczu? A tak się srałeś żeby się tu zameldować po szpalerze hahaha Ja mam honor i po poprzednim pechowo przegranym byłem tu zaraz po końcowym gwizdku. Ty to nie masz ale... Jesteś przecież słoikowym fanem legii.
0
Antyrasizm4 coś zniknąłeś po meczu? A tak się srałeś żeby się tu zameldować po szpalerze hahaha Ja mam honor i po poprzednim pechowo przegranym byłem tu zaraz po końcowym gwizdku. Ty to nie masz ale... Jesteś przecież słoikowym fanem legii. Dzisiaj też fajerwerki i banery były? Bo coś cicho przed i po meczu
4 lip 2020 | 19:24
0
nic dziwnego, tak negatywnie działa Legia na pozostały cywilizowany piłkarski świat
4 lip 2020 | 19:21
0
Fan Legły
4 lip 2020 | 19:30
0
Komentarz usunięty
4 lip 2020 | 19:40
0
Komentarz usunięty
4 lip 2020 | 19:46
0
Jakim cudem ma go dupa piec skoro Legia idzie po mistrza? XD
4 lip 2020 | 19:54
0
Bo przegrali z Lechem
4 lip 2020 | 19:19
0
A jak lewactwo podnieca się Che Guevarą to jest spoko co?
4 lip 2020 | 19:33
0
A jak prawactwo podnnieca się Hitlerem to jest spoko?
4 lip 2020 | 19:35
0
źródło?
4 lip 2020 | 20:23
0
Źródło: Roman Zieliński książka "Jak pokochałem Adolfa Hitlera", kim jest Roman Zieliński, zorientowany kibic powinien wiedzieć.
4 lip 2020 | 20:29
0
" Sąd orzekł również, że publikacja mimo kontrowersyjnego tytułu nie propaguje ideologii nazistowskiej"
4 lip 2020 | 20:38
(Edytowany)
A kara w zawieszeniu tylko za tytuł? Hajto też nie zabił kobiety, weszła mu na pasy. Takie mamy w Polsce sądy.
0
Nie mówimy o propagowaniu nazizmu, ale o zachwycie Adolfem Hitlerem. Od propagowania faszyzmu w Polsce jest ONR.
4 lip 2020 | 23:15
0
Proszę Pana. Prawica nigdy nie pokocha Adolfa Hitlera bo on był socjalistą, narodowym ale socjalistą. Już niedługo każdy Niemiec będzie tęsknił za Hitlerem bo teraz zamiast Niemców są Arabowie i Turcy. Europa umiera A biały człowiek staje się śmieciem.
6 lip 2020 | 21:23
0
O kurwa. Kolejny xeroboj korwina. Które to już pokolenie?
4 lip 2020 | 20:24
0
Też nie jest spoko. Ale nie jesteśmy w piaskownicy.
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy