Składy na mecz Włochy - Anglia. Wielki hit na początek eliminacji, debiutant w jedenastce gospodarzy

Nderim Kaceli/Pressfocus
Czwartek to pierwszy dzień eliminacji do EURO 2024. Już na samym początku dojdzie do wielkiego hitu, czyli starcia Włochów z Anglią. Znamy wyjściowe jedenastki obu drużyn na to spotkanie.
W Niemczech "Squadra Azzurra" ma bronić zdobytego przed dwoma laty tytułu. Wówczas w wielkim finale reprezentacja Włoch po serii rzutów karnych pokonała właśnie Anglików.
Teraz obie drużyny zmierzą się na starcie eliminacji do EURO 2024. Dla ekipy z Półwyspu Apenińskiego będzie to pierwszy mecz o stawkę od września. Włochów zabrakło bowiem na ostatnim mundialu.
W szeregach gospodarzy od pierwszej minuty zobaczymy między innymi Gianluigi Donnarumma. Ogromnym zaskoczeniem jest obsada środka ataku. Zagra tam bowiem debiutant, Mateo Retegui.
Skład reprezentacji Włoch: Donnarumma - Di Lorenzo, Acerbi, Toloi, Spinazzola - Barella, Jorginho, Verratti - Berardi, Retegui, Pellegrini
Anglicy w Katarze doszli do ćwierćfinału, gdzie ulegli późniejszym wicemistrzom świata, Francuzom. Mimo medialnych spekulacji o możliwej zmianie selekcjonera na stanowisku pozostał Gareth Southgate.
Szkoleniowiec w Neapolu od pierwszej minuty posłał do boju choćby Harry'ego Kane'a oraz będącego ostatnio w znakomitej formie Bukayo Sakę. Parę stoperów tworzyć będą Maguire oraz Stones.
Skład reprezentacji Anglii: Pickford - Walker, Maguire, Stones, Shaw - Rice, Bellingham, Phillips - Saka, Kane, Grealish
Początek spotkania na Stadio Diego Armando Maradona zaplanowano na godzinę 20:45. Transmisję telewizyjną będzie można śledzić w "TVP Sport" oraz "Polsacie Sport".
Maciej Pietrasik23 Mar 2023 · 19:32
Źródło: Twitter