Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Skoki narciarskie. Treningi i kwalifikacje w Bad Mitterndorf odwołane. Wiatr nie pozwolił na rywalizację

Kamil Stoch
Źródło zdjęcia: Marcin Kadziolka/Shutterstock

Piątkowe treningi oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu lotów narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf zostały odwołane. Zdecydowano, że w sobotę do zawodów przystąpią wszyscy zawodnicy, którzy zgłosili się do rywalizacji. Wcześniej odbędzie się także jedna sesja treningowa.

Prognozy na pierwsze w tym sezonie skoki na obiekcie mamucim od początku nie były optymistyczne. Początkowy plan zakładał, że każdy ze skoczków będzie mógł oddać w piątek trzy skoki - w dwóch treningach oraz kwalifikacjach. Rywalizacja miała rozpocząć się o godzinie 11:00.

Plan uległ zmianie jeszcze przed pierwszym treningiem. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe - odwilż oraz silny wiatr, zdecydowano o odwołaniu jednego z treningów. Skoki próbne miały rozpocząć się o godzinie 12:30, a po rozegraniu jednej takiej serii zaplanowano kwalifikacje.

Niestety, ten scenariusz także nie okazał się możliwy do rywalizacji. Pogoda nadal nie pozwalała na spokojne i sprawiedliwe skakanie, a w efekcie całkowicie odwołano piątkowe skakanie i zrezygnowano z przeprowadzenia kwalifikacji.

W sobotę o 9:45 ma rozpocząć się seria próbna przed zawodami. Konkurs zaplanowano natomiast na 11:00. Ma w nim wystąpić 53 skoczków, którzy zgłoszeni są do rywalizacji w Austrii. Wśród nich jest siedmiu Polaków - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł oraz Andrzej Stękała.

Drugi z konkursów zaplanowano na niedzielę. Wówczas o 9:45 rozpoczną się kwalifikacje, a o 11:00 rywalizacja w zawodach.

Źródło: skijumping.pl
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Darmowy zakład 29 PLN + Cashback 31 PLN + Bonus 1200 PLN. Kod: MEGABONUS

Freebet, zakład bez ryzyka i bonus od depozytu na start!

"Pakiet Pudziana" w postaci bonusu 3100 PLN i gra bez podatku

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.