Skromne zwycięstwo Manchesteru City. Zadecydował gol Sergio Aguero

CosminIftode / shutterstock.com
Zespół Sheffield United przegrał u siebie z Manchesterem City 0:1 (0:0) w meczu 24. kolejki Premier League. Dla "The Citizens" to szesnasta wygrana w sezonie.
Mistrzowie Anglii od początku spotkania mieli przewagę, stwarzali sobie okazje, ale nie potrafili długo zdobyć bramki.
W 36. minucie rzut karny zmarnował Gabriel Jesus. Jego strzał obronił Dean Henderson.
Defensywę gospodarzy przełamał w 73. minucie Sergio Aguero. Argentyńczyk trafił do siatki z bliska po znakomitym dośrodkowaniu Kevina De Bruyne.
W tabeli Premier League Manchester City jest wiceliderem z dorobkiem 51 punktów.

Natomiast Sheffield United zajmuje siódmą pozycję, mając na koncie 33 punkty.
W innym wtorkowym spotkaniu ligi angielskiej AFC Bournemouth wygrało u siebie z Brighton & Hove Albion 3:1. Rezerwowym w ekipie "Wisinek" był Artur Boruc.