Śląsk Wrocław. "Nie przystoi mistrzowi Polski". Kąśliwe słowa Jacka Magiery po pytaniu o Raków Częstochowa

"Nie przystoi mistrzowi Polski". Kąśliwe słowa Jacka Magiery po pytaniu o Raków Częstochowa
Adam Starszynski/Pressfocus
Wielkimi krokami zbliża się starcie Śląska Wrocław z Rakowem. Przed spotkaniem Jacek Magiera wytknął wstydliwy element częstochowskiego klubu.
Projekt Rakowa od wielu lat notuje ciągły rozwój. W poprzednim sezonie ekipie "Medalików" po raz pierwszy w historii udało się zdobyć mistrzostwo Polski.
Dalsza część tekstu pod wideo
Aktualnie zespół Dawida Szwargi zajmuje jednak dopiero czwarte miejsce w tabeli. Fotel lidera okupuje za to Śląsk Wrocław, który wygrał 11 z 13 ostatnich meczów ligowych.
W niedzielę o godzinie 17:30 dojdzie do bezpośredniego starcia mistrza z liderem. Na przedmeczowej konferencji prasowej Jacek Magiera został zapytany o to, co Raków mógłby wziąć od Śląska i odwrotnie.
Trener "Wojskowych" zwrócił uwagę na ogromną różnicę dzielącą stadiony w Częstochowie i we Wrocławiu. Obiekt Rakowa nadal jest w budowie, przez co choćby mecze domowe "Medalików" w Lidze Europy rozgrywane są w Sosnowcu. Zdaniem Magiery mistrz Polski powinien dysponować bardziej reprezentatywną areną.
- Raków od Śląska mógłby wziąć stadion, bo nie mają. I to trzeba powiedzieć, bo to jest coś, co nie przystoi mistrzowi Polski, żeby mieć taki obiekt - powiedział Magiera na konferencji prasowej.
- A co Śląsk mógłby wziąć od Rakowa? Nic. Myślę, że niczego nie potrzebujemy od Rakowa - dodał trener.
Aktualnie Raków traci do Śląska osiem punktów w tabeli. Zespół Szwargi rozegrał jednak jeden mecz mniej od wrocławian.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos02 Dec 2023 · 08:44
Źródło: Youtube/Śląsk Wrocław

Przeczytaj również