Śląsk Wrocław rozbity przez Legię Warszawa. Trzy gole i obroniony rzut karny [WIDEO]

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Śląsk Wrocław uległ u siebie Legii Warszawa 0:3 (0:1) w ostatnim niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.
Wicemistrzowie Polski po jedenastym zwycięstwie w sezonie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Podopieczni Vitezslava Lavicki doznali natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na czwartą lokatę w klasyfikacji.
* * * * * * *

W ósmej minucie spotkania prowadzenie mogli objąć gospodarze, ale Robert Pich nie wykorzystał rzutu karnego. Uderzenie z jedenastu metrów obronił Radosław Majecki.
Tak padły bramki:
0:1 Paweł Wszołek 14'

Skrzydłowy reprezentacji Polski zaskoczył golkipera gospodarzy płaskim strzałem po świetnym odegraniu Michała Karbownika. Akcję zainicjował po stracie Damiana Gąski przytomnie zagrywający w pole karne Luquinhas, który zwiódł trzech obrońców Śląska.
0:2 Jose Kante 73'

Gwinejczyk skierował piłkę pod poprzeczkę z ostrego kąta po świetnej szarży Michała Karbownika i odegraniu w polu karnym Jarosława Niezgody.
0:3 Luquinhas 83'

Najlepszy na murawie filigranowy Brazylijczyk ustalił wynik precyzyjnym strzałem głową, ośmieszając defensywę gospodarzy. Asystował mu wrzucający piłkę w pole karne Wszołek.
Zawodnik meczu: Luquinhas. Latynos zasłużył na wyróżnienie swoją aktywnością i kreatywnością na połowie rywali. Zdobył gola i miał wielki udział przy trafieniu otwierającym wynik konfrontacji w stolicy Dolnego Śląska.