Slavia Praga wydarła remis w meczu z Arsenalem! Manchester United o krok od półfinału Ligi Europy [WIDEO]

MDI / Shutterstock.com
Manchester United, Roma i Villlarreal są blisko awansu do półfinału Ligi Europy. Kolejny bardzo dobry wynik zanotowała Slavia Praga, która wywalczyła remis w wyjazdowym meczu z Arsenalem.

Granada - Manchester United 0:2

Mecz rozpoczął się nietypowo - już po kilku minutach gry na boisko wtargnął... nagi mężczyzna. Więcej o tym incydencie przeczytacie TUTAJ.
Manchester United objął prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Kapitalnym długim podaniem popisał się Lindelof, a Rashford sprytnym strzałem wykończył tę błyskawiczną akcję.
W końcówce meczu drugiego gola dla gości strzelił Bruno Fernandes. Portugalczyk wykorzystał rzut karny.

Ajax - AS Roma 1:2

Ajax objął prowadzenie w 39. minucie. Fatalny błąd popełnił Diawara, który stracił piłkę na swojej połowie. Przejął ją Klaassen, rozegrał akcję z Tadiciem i po wymanewrowaniu defensywy zakończył ją strzałem do pustej bramki.
Na początku drugiej połowy gospodarze mieli doskonałą okazję do podwyższenia wyniku. Tadić nie potrafił jednak wykorzystać rzutu karnego - jego fatalny strzał odbił Lopez.
Kilka minut później było już 1:1. Pellegrini uderzył z rzutu wolnego, ale nie zrobił tego ani mocno, ani precyzyjnie. Bramkarz Ajaksu nie poradził sobie jednak z jego strzałem. Choć Scherpen miał piłkę na rękach, to interweniował tak dziwny sposób, że ta wpadła do siatki.
Ajax przeważał, ale nie potrafił wykorzystać dogodnych okazji. Bardziej skuteczni byli goście, którzy w końcówce meczu zdobyli zwycięskiego gola po rzucie rożnym. Wolejem do bramki huknął Ibanez.

Dinamo Zagrzeb - Villarreal 0:1

Goście zrobili krok w kierunku półfinału dzięki bramce zdobytej przez Gerarda Moreno. Reprezentant Hiszpanii w końcówce pierwszej połowy wykorzystał rzut karny.

Arsenal - Slavia 1:1

Wszystko, co najciekawsze, działo się w samej końcówce. Najpierw trafili gospodarze, którzy w 86. minucie uzyskali prowadzenie za sprawą Pepe. Goście się nie poddali i zdołali doprowadzić do wyrównania już w doliczonym czasie gry. Do bramki trafił Holes, którzy przytomnie zachował się w zamieszaniu po rzucie rożnym.
Czesi tym samym kontynuują świetne występy na brytyjskich boiskach. W poprzednich rundach wygrywali na wyjeździe z Leicester i Rangersami.
Rewanże we wszystkich parach odbędą się w przyszłym tygodniu.
Marcin Karbowski08 Apr 2021 · 22:53