Sławomir Peszko namawiał Roberta Lewandowskiego na grę w Anglii. Zdradził, gdzie snajper może odejść z Bayernu

Sławomir Peszko namawiał Roberta Lewandowskiego na grę w Anglii. Zdradził, gdzie snajper może odejść z Bayernu
Press Focus
Autor:Maciej Pietrasik20 Maj 2021 | 19:31
Sławomir Peszko od dawna przyjaźni się z Robertem Lewandowskim. Piłkarz Wieczystej Kraków w rozmowie z Mateuszem Święcickim, prowadzącym podcast dla "Elle Man", przyznał, gdzie jego zdaniem napastnik może wylądować po odejściu z Bayernu Monachium.
W ostatnich tygodniach sporo było plotek transferowych na temat Roberta Lewandowskiego. Snajper łączony był między innymi z przenosinami do Premier League.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sławomir Peszko zdradził, że swego czasu namawiał kolegę na transfer do Anglii. Sam w sezonie 2012/2013 przebywał na wypożyczeniu w Wolverhampton, które grało wówczas w Championship.
- Mówiłem mu, czemu nie pójdzie do Anglii. Do Manchesteru, do Chelsea. Zobaczyć inną piłkę. Tam jest inny świat. To nie jest Bundesliga, że jest dyscyplina - powiedział Peszko.
- Tam jest mecz i nikogo nie obchodzi, co robisz potem. Nie, żeby jeździć i robić afery. Ich nie interesuje nawet gdzie mieszkasz, nie pomogą ci wynająć mieszkania. Tyle płacą, że masz sobie o wszystko zadbać sam - dodał.
Były reprezentant Polski nie wierzy w to, że letni transfer Lewandowskiego do Premier League dojdzie do skutku. Uważa, że gdy przyjdzie czas na odejście z Monachium, kierunek będzie zupełnie inny.
- Jest przywiązany do Bayernu. Jeszcze jest gdzieś tam MLS w zasięgu. Natomiast cały czas go na tą Anglię namawiałem, bo naprawdę tam jest zderzenie o 180 stopni inne niż w Niemczech - zakończył.
Źródło: Elle Man/WP Sportowe Fakty

Dyskusja 0