Słodki koniec gorzkiego sezonu. Atletico utrzymuje podium dzięki pięknej bramce De Paula [WIDEO]

Zed Jameson/Pressfocus
Mistrzostwo stracone, ale warto było powalczyć o zachowanie twarzy. Atletico ostatecznie utrzymało miejsce w Top3 hiszpańskiej ekstraklasy wygrywając na wyjeździe z Realem Sociedad 2:1.
Baskowie już wcześniej zapewnił sobie miejsce w pierwszej szóstce i kwalifikację do fazy grupowej Ligi Europy w przyszłym sezonie. Po raz drugi z rzędu. Drużyna Imanola Alguacila zrobiła w mijającej kampanii spore wrażenie na kibicach po zanotowaniu 35 punktów w 18 meczach u siebie. Atletico kończy sezon w kiepskich nastrojach, oddając mistrzowski tytuł i nie zdobywając żadnego trofeum. Tak naprawdę nie będąc blisko na żadnym z frontów.
W 30. minucie Sorloth złamał akcję z prawej strony, zwiódł obrońcę i uderzył na bramkę Jana Oblaka. Słoweniec obronił, jednak “wypluł” piłkę, do której doskoczył Rafinha, lecz Brazylijczyk przy dobitce również okazał się nieskuteczny. Trafił jedynie w słupek.
Najlepsza sytuacja przyszła dwie minuty przed przerwą. Alexander Sorloth znakomicie wypatrzył przed polem karnym Rafinhę, lecz pomocnik, mając przed sobą jedynie bramkarza Atletico, po raz kolejny nie popisał się skutecznością. Niedokręcony strzał i piłka przeleciała o dobry metr obok prawego słupka.
Drugą połowę lepiej zaczęli goście z Madrytu. W 47. minucie Cunha wcelował w poprzeczkę, zaraz potem Rodrigo De Paul próbował zaskoczył Alexa Remiro, ale bramkarz Sociedad zatrzymał strzał Argentyńczyka. Co się odwlecze to nie uciecze. Trzy minuty później Antoine Griezmann wystawił De Paulowi futbolówkę na strzał z dystansu, pomocnik uderzył “spod kolana”, tak precyzyjnie, że Remiro nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Fantastyczny gol na 1:0. Dużą pracę wykonał przy akcji Kondogbia.
Piłkarze z San Sebastian całkowicie się cofnęli, a rozluźnieni madrytczycy kontynuowali ataki. Skutkiem jednego z nich był drugi gol autorstwa Angela Correi, którego w polu karnym dobrze dostrzegł Koke. Od tego momentu obie ekipy chciały dokończyć mecz i sezon bez strat osobowych. Kontaktowego, ale właściwie honorowego gola na otarcie łez gospodarzy strzelił Jon Guridi. Trzy punkty dla Atletico to także trzecie miejsce “Los Colchoneros” na zakończenie rozgrywek w La Liga.
Adam Kłos22 May 2022 · 23:56