Smutny dzień dla naszych tenisistek. Katarzyna Kawa odpadła z Wimbledonu po meczu z faworytką [WIDEO]

Katarzyna Kawa jest kolejną polską zawodniczką, która odpadła dziś z Wimbledonu. Nasza reprezentantka uległa Ons Jabeur 0-2 (4:6, 0:6) i pożegnała się z turniejem na etapie drugiej rundy.
Katarzyna Kawa nie była faworytką środkowego spotkania. Reprezentantka Polski miała przed sobą bardzo trudne zadanie - musiała zmierzyć się z Ons Jabeur.
Tunezyjka uchodzi za jedną z pretendentek do zwycięstwa podczas całego Wimbledonu. Jest chwalona przede wszystkim za swoje umiejętności w grze na trawie i nie bez powodu zajmuje miejsce w czołówce rankingu WTA.
W pierwszym secie, dość niespodziewanie, byliśmy jednak świadkami wyrównanego meczu. Panie popełniały podobną liczbę niewymuszonych błędów i w pewnym momencie Polka wyszła nawet na prowadzenie 4:3.
Był to jednak koniec dobrych informacji w dzisiejszym spotkaniu. Jabeur wskoczyła wówczas na wyższy poziom i nie pozostawiła wątpliwości, co do tego, kto powinien zameldować się w kolejnej rundzie.
Tunezyjka wygrała trzy kolejne gemy, sięgnęła po zwycięstwo w secie i do kolejnej partii podchodziła z przewagą psychologiczną.
Kawa znalazła się w dołku, z którego nie potrafiła się wydostać. Jabeur zgarniała kolejne gemy i prowadziła już 4:0. Wówczas, na domiar złęgo, Polkę zaczęły trapić problemy zdrowotne.
29-latka wróciła jeszcze na kort, aby dograć spotkanie, ale kłopoty z barkiem były widoczne. Ostatecznie nasza reprezentantka przegrała drugiego seta 0:6 i pożegnała się z Wimbledonem na etapie drugiej rundy.
Wcześniej z turnieju odpadły Maja Chwalińska oraz Magda Linette. Sprawia to, że w rywalizacji na kortach w Londynie pozostała nam tylko Iga Świątek. Liderka rankingu WTA swój mecz rozegra jutro.
Hubert Kowalczyk29 Jun 2022 · 21:35